Wystawa Misterium magiczne. Maciej Rauch

Wystawa Misterium magiczne. Maciej Rauch.

To z pewnością jedna z najciekawszych wystaw 2024 roku – pokaz wybranych obrazów olejnych z nowego cyklu młodego artysty, który ostatnio odnosi ogromne sukcesy i stał się artystą muzealnym (wystawa w Pałacu Ujazdowskim, 2021/2022 i w Zachęcie, 2023). Do wystawy „Misterium magiczne. Maciej Rauch” kuratorzy wybrali 13 prac, a w tym jedną będącą już w prywatnej kolekcji.

Cykl obrazów został zapoczątkowany w 2015 roku wybitnym obrazem pt. „?” (Autoportret/self-portrait, olej na płótnie, 80x100cm, 2015), który trafił do kolekcjonera z Nowego Yorku. Premiera pokazu tego obrazu miała miejsce podczas indywidualnej wystawy „ Adventures on The Moon” w klubo-galerii Dwie Zmiany w Sopocie. Także jeden z pierwszych obrazów nowego cyklu, z rozdarciami płótna, trafił do rąk kolekcjonerskich zaraz po Warszawskich Targach Sztuki w listopadzie 2023 roku.
Dla widza, który miał już wcześniej okazję zetknąć się z dziełami tego artysty, obecny cykl jest inny, spójny tematycznie i z wyraźnym metafizycznym przesłaniem. Ważne i poruszające jest doświadczenie i prześledzenie ewolucji twórczej artysty, a romantyczny realizm magiczny to odpowiedź malarska Macieja Raucha na zmieniający się świat, zupełnie inny, niż ten sprzed lat. Prace zawierają wyjątkowe wizje i magię marzeń w wielu wymiarach przedstawianego świata.
Żyjemy przecież w wyjątkowych czasach i tak naprawdę nie wiemy, co nas czeka jutro…

Czas trwania wystawy: 17.04 – 21.04.2024
Spotkanie z artystą: piątek, 19 kwietnia w godz. 16.00 – 19.00

Wystawa gościnna WorldartB Gallery malarstwa Macieja Raucha w Aptece Sztuki przy al. Wyzwolenia 3/5 w Warszawie.

Kuratorzy wystawy: Anna Katarzyna Borowczak, Kama Zboralska
Koordynator: Magdalena Krowicka
Partner wystawy: Galeria Apteka Sztuki

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/794249519255718


Przeczytaj też:

Muzeum Narodowe w Warszawie
Muzea za darmo Warszawa – klik
Filmy VR – Wirtualny Teatr Historii – klik
Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Wydarzenia w Warszawie w tym miesiącu – klik
Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego – klik
Reklama