Wszystkie ręce na pokład! Budujemy łódź PROA!

Wszystkie ręce na pokład! Budujemy łódź PROA!

Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” wraz ze stołeczną stolarnią FabLab Wbija zaprasza wszystkich miłośników majsterkowania, żeglarstwa i kreatywnego spędzania czasu do wzięcia udziału w międzypokoleniowym projekcie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Płyniemy z duchem czasu i nie boimy się nowości! Dlatego postanowiliśmy wspólnie zbudować łódź PROA! 6m długości, 8 m szerokości konstrukcji i żagiel o powierzchni 25m²! Łódź wykonana będzie z drzewa modrzewiowego, technika słomkową. Typ łodzi należy do jednostek pływających rozpowszechnionych na Oceanie Indyjskim i Spokojnym, w których dla stabilizowania wąskiego kadłuba, mocuje się równoległe pływak, za pomocą poprzecznych belek. Brzmi interesująco?

Łączymy siły! Każdy bez względu na umiejętności może przyłączyć się do projektu. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym, młodzież jak i dorosłych. W pracowni będą czekać doświadczeni instruktorzy, którzy pomogą i pokażą jak wykonywać określone elementy konstrukcji i połączyć je w całość.

Startujemy z początkiem roku szkolnego 4 września! Spotykamy się, w każdy wtorek i czwartek w godzinach 14:00-18:00 i w soboty w godzinach 12:00-16:00. Łódź będzie powstawać w stołecznej pracowni stolarskiej FabLab Wbijaj przy ulicy Starej 4 na Starym Mieście w Warszawie.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Uczestnicy proszeni są o założenie ubrań i obuwia, które zapewnią komfort w trakcie pracy.

O wielkim wypłynięciu, nowościach i pracach nad łódką będziemy informować na bieżąco na naszym wydarzeniu https://www.facebook.com/events/662895807420490

Pytania prosimy kierować pod adres mailowy promocja@rodzinnawarszawa.pl

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.