Wpisz się do Warszawskiej Księgi Wolności

Wpisz się do Warszawskiej Księgi Wolności.

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, każdy chętny może wpisać się do Warszawskiej Księgi Wolności. To prawdziwe przesłanie dla przyszłych pokoleń. Zarząd Transportu Miejskiego weźmie udział w akcji zbierania wpisów do Księgi. Od poniedziałku 30 lipca dostępna będzie ona w wybranych Punktach Obsługi Pasażerów.

Księga pojawia się w miejscach, gdzie warszawiacy świętują stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy może podpisać się pod przesłaniem i dodać od siebie kilka słów, czy wkleić zdjęcie. 13 października 2018 r. powstała w ten sposób Warszawska Księga Wolności zostanie umieszczona w kapsule czasu, która na następne 100 lat zostanie zakopana na Krakowskim Przedmieściu. – Zachęcam Państwa do wpisywania się na kartach Warszawskiej Księgi Wolności. To niepowtarzalna okazja, by kolejne pokolenia poczuły towarzyszące nam refleksje i emocje, związane ze 100-leciem odzyskania niepodległości – mówi zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Renata Kaznowska.

Warszawska Księga Wolności została zainspirowana Deklaracją Podziwu i Przyjaźni dla Stanów Zjednoczonych, którą w 1926 roku podpisało 5,5 miliona Polaków. W ten sposób dziękowano Stanom Zjednoczonym za pomoc w odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Zarząd Transportu Miejskiego wspiera tę inicjatywę. Od poniedziałku 30 lipca, w czterech Punktach Obsługi Pasażerów oraz w Kancelarii ZTM, wyłożone będą karty do wpisywania się do Warszawskiej Księgi Wolności. Zbieranie podpisów potrwa do końca sierpnia. Księga będzie dostępna w następujących Punktach Obsługi Pasażerów:

  • Żelazna 61,
  • Metro Centrum,
  • Metro Dworzec Wileński,
  • Metro Młociny.

Informacje o lokalizacji i godzinach otwarcia poszczególnych POP-ów dostępne są tutaj.

Więcej na temat Warszawskiej Księgi Wolności.

Zachęcamy wszystkich do wpisywania się do Warszawskiej Księgi Wolności!

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.