Wieczory dla dorosłych – Odlot kontrolowany

Wieczory dla dorosłych – Odlot kontrolowany

Udział w Wieczorze dla dorosłych online jest bezpłatny, ale będziemy ogromnie wdzięczni, jeśli przekażecie darowiznę na naszą zbiórkę. Każda kwota jest dla nas ważna!

Psychodeliki – substancje znane od wieków i stosowane w różnych kulturach, były intensywnie badane w laboratoriach w Europie i Stanach Zjednoczonych w latach 50 i 60. Interesowała się nimi nie tylko psychiatria, ale i …armia. Z laboratoriów przeniknęły do kontrkultury, a ruch hipisowski widział w nich potencjał. Zaczęto też używać psychodelików do celów rekreacyjnych. Rządy większości krajów uznały je za substancje niebezpieczne i nielegalne a prowadzone nad nimi badania zostały zastopowane i zakazane. Obecnie – po ponad 30 latach przerwy – w wielu krajach poważni naukowcy wznowili badania nad tymi substancjami. Czyżbyśmy mieli renesans psychodelików? Nad którymi substancjami prowadzi się badania? Czym właściwie są psychodeliki? Jak oddziaływają na mózg i organizm człowieka? Jakie zagrożenia wiążą się z ich przyjmowaniem? Co mogą dać nauce? W jaki sposób mogą przybliżyć nas do wyjaśnienia tajemnicy mózgu i świadomości?

Pojawia się wiele pytań i… i równie wiele odpowiedzi w Internecie. Ale którym informacjom znalezionym w sieci można zaufać?

Oddajmy głos specjalistom. W trakcie najbliższego Wieczoru dla dorosłych – o psychodelikach rozmawiać będą dr. Hab. Adam Hamed i Maciej Lorenc. Odpowiedzą również na najczęściej pojawiające się pytania.

Dr hab. Adam Hamed – doktor nauk medycznych, psychofarmakolog, farmaceuta i neurobiolog. Pracował w Zakładzie Neurochemii Instytutu Psychiatrii i Neurologii, obecnie pracuje i prowadzi badania w Laboratorium Pamięci Przestrzennej w Instytucie Biologii Doświadczalnej Nenckiego Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Maciej Lorenc – socjolog, antropolog społeczny, autor książki „Czy psychodeliki uratują świat?” (Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2019). Tłumacz wielu książek poświęconych kulturze psychodelicznej.

Zapraszamy 13 sierpnia, o godz. 19.00

https://zrzutka.pl/wieczorydladoroslychonline

Link do transmisji na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=upu_QkSEpms&feature=youtu.be

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.