Więcej miejsca dla pieszych na placu Zbawiciela

fot. Plan B

Od 15 sierpnia na pl. Zbawiciela obowiązuje nowa organizacja ruchu. Strefa ogródków gastronomicznych pilotażowo objęła zewnętrzny pas ronda.

Tymczasowa organizacja ruchu zwiększa przestrzeń dla pieszych i poszerza strefę ogródków gastronomicznych – tak, by osoby tam przebywające mogły zachować bezpieczny dystans między sobą. Nie możemy zapominać o tym, że cały czas funkcjonujemy w rygorze trwającej pandemii COVID-19.

Zadaniem pilotażowego projektu jest zbadanie, jak nowe zmiany w funkcjonowaniu miasta przyjmą się wśród wszystkich użytkowników przestrzeni publicznej, zwłaszcza mieszkańców centrum oraz przedsiębiorców, prowadzących w tej części miasta działalność gastronomiczną – mówi zastępca prezydenta m.st. Warszawy, Robert Soszyński. – Nasz pilotaż rozpoczynamy w jednym z najbardziej znanych i lubianych miejsc w Warszawie – na placu Zbawiciela – dodaje prezydent.

Część zewnętrznej jezdni ronda na pl. Zbawiciela została wygrodzona i oddzielona barierami. Na wjazdach i zjazdach pojawiły się nowe, żółte oznaczenia tymczasowej organizacji ruchu.

Zmiana w organizacji ruchu obowiązuje do 15 września br., z możliwością przedłużenia, jeżeli spotka się z dobrym przyjęciem przez mieszkańców.

To nie jedyne miejsce w Warszawie, w którym część przestrzeni przeznaczona dla kierowców, bez straty dla nich, jest czasowo udostępniane pieszym. Tak dzieje się od lat w wakacje np. na Trakcie Królewskim. Do połowy przyszłego roku taką kompleksową zmianę, w tym przypadku na stałe, przejdzie pl. Pięciu Rogów.

źródło: UM Warszawwa
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.