Wernisaż wystawy WOLNOŚĆ

Wernisaż wystawy WOLNOŚĆ.

Reklama
Reklama

Zapraszamy na otwarcie wystawy WOLNOŚĆ – Chris Niedenthal i pokolenie młodych fotografów organizowanej przez Picture Doc, Canon oraz Pracownię Duży Pokój. Wernisaż wystawy odbędzie się o godzinie 20:00, a wcześniej o godzinie 19:00 zapraszamy na spotkanie z Chrisem Niedenthalem!

Życie w Polsce. Wystawa ukazuje zderzenie różnych spojrzeń na życie w jednym kraju na przestrzeni 30 lat, jak bardzo zmieniła się nasza codzienność, jak zmieniły się nasze wartości. Zestawienie zdjęć wykonanych po 1989 roku z fotografiami Chrisa Niedenthala ukaże dwie strony życia w Polsce – w tej wolnej i tej podczas transformacji.
Jak zmieniło się nasze życie i postrzeganie wolności? Czym są dla nas współczesne wyzwania?

Poza wystawą Picture Doc organizuje w Pracowni Duży Pokój trzydniowy cykl spotkań i warsztatów, na który serdecznie zapraszamy!
Chris Niedenthal opowie nam o tym, jak fotografowało się przed 1989 rokiem, Mariusz Forecki opowie o fotografii społecznej oraz przeprowadzi warsztaty z fotoedycji (dla 4 wybranych osób z open call, warsztaty są otwarte dla słuchaczy), a Piotr Malecki opowie o fotografowaniu współczesnego społeczeństwa i poprowadzi otwarty przegląd portfolio!
Zapraszamy!

Reklama
Reklama

Razem z Canon Polska i Pracownia Duży Pokój tworzymy nowe miejsce w Warszawie, które będzie poświęcone fotografii dokumentalnej. Wydarzenia Picture Doc w Pracowni Duży Pokój mają na celu stworzyć przestrzeń, w której chcemy podejmować próbę zdefiniowania współczesnej drogi opowiadania historii w fotografii dokumentalnej. Fotograficzne autorytety dzielą się w pracowni swoim doświadczeniem, a młode pokolenie fotografów tworzy środowisko, w którym stale podejmuje dyskusję o fotografii, konfrontuje swoje materiały oraz dzieli się energią. To miejsce bardzo świeże, będące nie tylko formalną galerią, ale przede wszystkim miejscem, które jest otwarte dla wszystkich oraz gdzie można szukać inspiracji do dalszych działań.

Ideą Picture Doc jest stworzenie miejsca, gdzie dystans między fotograficznymi autorytetami a młodymi twórcami zmniejsza się do minimum.

14 czerwca 2019

Pracownia Duży Pokój
ul. Warecka 4/6
(wejście od ul. Kubusia Puchatka),
Warszawa

Reklama
Reklama

Organizatorami wydarzenia są:
Picture Doc Pracownia Duży Pokój Canon Polska

Wspiera nas
National Film School in Łódź

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.