Warszawa przygotowuje otwarcie żłobków i przedszkoli

Warszawa przygotowuje otwarcie żłobków i przedszkoli

Rząd dopuścił możliwość otwarcia przedszkoli i żłobków od środy, 6 maja. Warszawa ustaliła wstępną datę otwarcia placówek na 18 maja – warunkiem jest uszczegółowienie wytycznych sanitarnych oraz dostosowanie żłobków i przedszkoli, byśmy mogli zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i pracownikom.

Do ponad 70 tys. rodziców przedszkolaków i maluchów, uczęszczających do żłobka, wysłaliśmy ankiety z pytaniem czy zamierzają przyprowadzić swoje dzieci do placówek i od kiedy opieki dla swoich dzieci potrzebują.

Zwróciliśmy się do Głównego Inspektora Sanitarnego o doprecyzowanie wytycznych sanitarnych z dnia 30 kwietnia.

Jednocześnie przygotowujemy wewnętrzne instrukcje, oraz zakupy środków ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, przyłbice i fartuchy). Musimy mieć pewność, że dzieci i ich opiekunowie oraz pracownicy placówek będą bezpieczni.

Intencją miasta jest, aby otwarcia przedszkoli i żłobków dokonać 18 maja. Jest to jednak uzależnione od przygotowania placówek, co jest wyzwaniem logistycznym i finansowym. Po zebraniu wyników ankiet od rodziców, będzie można określić zapotrzebowanie na miejsca w placówkach.

Z kolei, gdy będziemy znać precyzyjne wytyczne ze strony GIS, będziemy mogli zakupić niezbędne środki ochrony dla pracowników i przygotować wnętrza, w których mają przebywać dzieci. Z naszych szacunków wynika, że w skali jednego dnia na potrzeby przedszkoli i żłobków trzeba przeznaczyć 25 tys. maseczek i tyle samo par rękawiczek.

O ostatecznym terminie otwarcia żłobków i przedszkoli poinformujemy w osobnym komunikacie.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.