Warszawa atrakcyjnym miejscem dla inwestycji

Warszawa atrakcyjnym miejscem dla inwestycji.

Inteligentne miasto – smart city oraz lider w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, z ogromnym potencjałem inwestycyjnym. Tak opisują Warszawę analitycy w raporcie „Warsaw Your Place to Invest”.

Warsaw Your Place to Invest 2019 to publikacja na temat potencjału inwestycyjnego stolicy. Można tu znaleźć między innymi informacje na temat rynków: biurowego, magazynowego, mieszkaniowego, hotelowego, czy co-workingowego. W publikacji zebrano również dane o kapitale ludzkim, infrastrukturze i jakości życia.

Warszawa to miasto otwarte i przyjazne. Rynek biurowy w Polsce staje się coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów, a stolica jest liderem wśród miast, które cieszą się największym zainteresowaniem – mówi Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy i dodaje – Szeroki wachlarz najwyższej jakości nieruchomości biurowych, magazynowych i handlowych oraz dostępność kadry wykwalifikowanych pracowników, ale przede wszystkim wysoka jakość życia – to nasze atuty.

Warszawa jest dynamicznym ośrodkiem biznesowym oraz niekwestionowanym liderem regionalnym pod względem rozwoju gospodarczego i dojrzałości rynku biurowego. Obecnie stolica Polski oferuje ponad 5 400 000 m² nowoczesnych powierzchni biurowych.

Anglojęzyczna publikacja jest poświęcona przede wszystkim rynkowi nieruchomości biurowych,  zaletach inwestycyjnych czy o wysokiej jakości infrastruktury. Można dowiedzieć się, nie tylko ile jest obecnie metrów kwadratowych powierzchni biurowej, ale również ile jest planowanych. W raporcie ujęte zostały też informacje o rynku pracy, dane o średnich zarobkach w wybranych branżach oraz o liczbie studentów, czyli potencjalnych pracownikach. W Warszawie pracodawcy mogą liczyć na dostępność szerokiej kadry wykwalifikowanych pracowników. Stołeczna pula talentów to między innymi blisko 230 000 studentów oraz ponad 50 000 absolwentów rocznie.

Po tym względem wyróżniamy się nie tylko w kraju, ale też na tle innych miast Europy Środkowo-Wschodniej. Warszawa to również bogata oferta kulturalna i rozrywkowa, dobry dostęp do placówek edukacyjnych, nowoczesna i przyjazna środowisku komunikacja miejska, a sieć rowerowa ma już 590 km. O wyjątkowym charakterze miasta stanowi również jej zielony charakter. Blisko 40 proc. powierzchni stolicy stanowi zieleń, w tym unikatowe na skalę europejską obszary naturalne wzdłuż przecinającej miasto rzeki Wisły.

Raport jest dostępny w wersji online.

Publikacja powstała dzięki współpracy miasta stołecznego Warszawy oraz agencji: BNP Paribas Real Estate, CBRE, Colliers, Cushman & Wakefield, JLL, Knight Frank, Randstad, Reas i Savills.
Swoją premierę miała na trwających właśnie najbardziej prestiżowych targach nieruchomości w Europie – MIPIM 2019. Targi w Cannes to największe targi inwestycyjne w Europie skierowane do miast, regionów, firm, inwestorów, deweloperów oraz gazet branżowych. Potrwają do piątku, 15 marca. Stolica regularnie uczestniczy w międzynarodowych targach inwestycyjnych, podczas których prezentuje się jako miasto o dużej dynamice rozwoju i z dużym potencjałem inwestycyjnym.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.