W lipcu w Multikinie: „HAMLET” Z BARBICAN THEATRE I „CYGANERIA” Z MET

W lipcu w Multikinie: „HAMLET” Z BARBICAN THEATRE I „CYGANERIA” Z MET.

W wakacje Multikino zaprezentuje spektakle z najbardziej znanych światowych scen: 11 lipca o godz. 19:00 będzie można zobaczyć bestsellerowego „Hamleta” prosto z londyńskiego Barbican Theatre, 16 lipca – również o godzinie 19:00 – „Cyganerię” z nowojorskiej Metropolitan Opera.

Jeśli marzysz, by w wakacje przenieść się na kilka dłuższych chwil do Londynu – nie przegap „Hamleta” w reżyserii Lyndsey Turner, z fenomenalną kreacją Benedicta Cumberbatcha. To niezmiennie jeden z najszybciej sprzedających się tytułów w historii teatru w Londynie. Na pierwszy z zaplanowanych pokazów bilety rozeszły się jeszcze zanim aktorzy rozpoczęli próby czytane. Przedstawienie, w zgodnej opinii krytyków i publiczności, okrzyknięto wydarzeniem – m. in. ze względu na wybitną grę aktorską i pełną rozmachu oprawę plastyczną. Spektakl, który do tej pory obejrzało ponad 900 000 widzów na całym świecie, powraca z okazji 10-lecia cyklu National Theatre Live. W Multikinie pokażemy go w ramach projektu MultiCulture Britain, promującego najlepsze dokonania brytyjskiej sztuki w obszarze wystaw, teatrów i koncertów.

„Hamleta” będzie można zobaczyć już w czwartek, 11 lipca o godz. 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań – Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa – Targówek, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław – Pasaż Grunwaldzki oraz Zabrze.

W lipcu w Multikinie pojawi się na także okazja, by przenieść się jeszcze dalej – za Ocean – na jedną z bardziej znanych nowojorskich scen: do legendarnej Met. Opery Met od lat zachwycają nie tylko koneserów, ale także tych, którzy operowy świat dopiero poznają. Czy istnieją lepsze okoliczności na stawianie pierwszych kroków w operowym świecie, niż towarzystwo światowej sławy dyrygentów i doskonałych śpiewaków, wykonujących bez mrugnięcia okiem nawet najtrudniejsze partie wokalne?

16 lipca w Multikinie będzie można zobaczyć „Cyganerię” Pucciniego w inscenizacji Franco Zeffirelliego – legendy włoskiej kultury: aktora, scenografa, reżysera nie tylko operowego, ale również filmowego (m. in. „Poskromienie złośnicy”, „Romeo i Julia”, „Wieczna Callas”). Historia miłości ubogiej hafciarki i równie niezamożnego poety, rozgrywająca się w XIX-wiecznym Paryżu nieodmiennie wzrusza serca widzów na całym świecie. W roli głównej gwiazdy pierwszej wielkości: Kristine Opolais i Vittorio Grigolo.

„Cyganerię” będzie można zobaczyć już we wtorek, 16 lipca o godzinie 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź

Olsztyn, Poznań 51, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Do końca wakacji ramach letnich powtórek Met w Multikinie zaprezentowane zostaną jeszcze dwa tytuły operowe: 6 sierpnia o godz. 19:00 „Cyrulik sewilski”, 5 września – również o godz. 19:00 – „Aida”.

W sprzedaży są już także dostępne karnety na nowy, 14. sezon cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD”.

Cykl National Teatre Live powróci do Multikina we wrześniu: 12 września o godz. 19:00, w ramach projektu MultiCulture Britain, „Król Lear” z wybitnym Ianem McKellenem. Jesienią na ekranach Multikina ponownie zagości Benedict Cumberbatch: 26 września i 24 października będzie można obejrzeć go w dwóch wersjach „Frankensteina”.

Tymczasem zapraszamy do spędzenia lata ze sztuką! Legendarne tytuły, wybitne role, inscenizacje ukazujące w nowym świetle klasykę teatru i opery – to wszystko już w lipcu w Multikinie!

Projekt MultiCulture Britain to kontynuacja strategicznej współpracy pomiędzy British Council i Multikinem, w ramach której od kilku lat na ekranach kin w całej Polsce prezentowane są transmisje najciekawszych spektakli z teatrów brytyjskich. W projekcie MultiCulture Britain British Council i Multikino promują ciekawe zjawiska w kulturze i sztuce z Wielkiej Brytanii w obszarze filmu, teatru, wystaw i koncertów.  W Cyklu prezentowane są zjawiska artystyczne o brytyjskim rodowodzie, eksponujące złożoność kultury Wielkiej Brytanii, w obrębie której współistnieją różnorodne postawy i przekonania, a miejsce dla siebie znajdują zróżnicowane formuły artystycznego wyrazu. Przedsięwzięciu przyświeca idea promowania tolerancji, różnorodności oraz równych praw, jak również przeświadczenie, że fuzja różnych kultur w obrębie społeczeństwa, gdzie jedna kultura inspiruje się innymi, prowadzi do jej wzbogacenia o nowe, kreatywne, elementy i wartości.

Informacje o spółce Multikino:

Multikino to pierwszy operator, który w 1998 roku uruchomił w Polsce kino wieloekranowe (multipleks). Od tego czasu wyznacza najwyższe standardy w budowie i prowadzeniu kin. Od 2013 roku należy do Grupy VUE Entertainment – lidera na europejskim rynku kinowym, znanego
ze stosowania zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Obecnie Multikino jest operatorem 32 kin w 27 miastach Polski z łączną liczbą 257 ekranów. W sierpniu 2007 r. otworzyło wyjątkowe kino w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie. Obiekt składa się z 9 nowoczesnych sal, w tym Sali Premierowej na 777 osób z największym w Europie ekranem przystosowanym do projekcji cyfrowej (prawie 300 m2). Grupa jest również operatorem kin w Rydze oraz Wilnie. Od 2017 r. Multikino jako jedyna sieć kinowa w Polsce poszerzyła ofertę również o pokazy w technologii VR  (Virtual Reality). Multikino VR by Samsung działa w 5 obiektach: Multikino Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Targówek, Szczecin, Łódź oraz Poznań Malta.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.