ViennaUP’21 w Wiedniu

Rozpoczęło się odliczanie do ViennaUP’21, największej imprezy startupowej w Europie Środkowej. Od 27 kwietnia do 12 maja, ViennaUP’21 na dwa tygodnie postawi Wiedeń w centrum uwagi globalnej społeczności startupów, międzynarodowych inwestorów, talentów i różnych organizacji.

Ze względu na pandemię, największe dotychczas wydarzenie startupowe w Europie Środkowej odbędzie się wyłącznie cyfrowo i pokazuje, jak wielką siłę miasto i jego gospodarka mogą czerpać ze współpracy i powstawania czegoś nowego.

Od 27 kwietnia do 12 maja 40 lokalnych i międzynarodowych partnerów zaoferuje swój program pod szyldem ViennaUP’21 i stworzy w ten sposób wyjątkowe miejsce spotkań dla globalnej społeczności. 

„Dla Wiednia, jako wiarygodnej lokalizacji dla startupów i ich społeczności, szczególnie ważne jest teraz wysłanie sygnału w świat i do całej Austrii, aby przekazać: Idziemy dalej! Poprzez ViennaUP’21 pokazujemy, jak bardzo miasto i jego gospodarka mogą czerpać siłę ze współpracy i tworzyć coś nowego, pomimo pandemii – lub właśnie dzięki niej”, podsumowuje Peter Hanke, członek zarządu miasta ds. finansów, gospodarki, pracy i współpracy międzynarodowej.

Networking pomiędzy wydarzeniami będzie odbywał się głównie za pośrednictwem platformy b2Match. Na tej platformie uczestnicy mogą tworzyć swój osobisty kalendarz VienaUP’21, jak również kontaktować się z siecią ViennaUP’21 poprzez matchmaking i nawiązywać nowe kontakty.

Obecnie dostępnych jest ponad 100 punktów programu. W programie są sesje pitchingowe, hackathony, spotkania eksperckie, ekskluzywne spotkania inwestorskie i wiele innych. Wśród nich znajduje się na przykład „the global limitless conference” dla kobiet decydentów, która będzie transmitowana jednocześnie w pięciu różnych miastach. „Fintech Week”, wiodące wydarzenie branżowe dla startupów, korporacji i sektora bankowego, również odbędzie się w Wiedniu. Podczas „Creative Days Vienna” spotkają się kreatywne umysły z całej Europy, będą dyskutować o tym, jak aktualny rozwój technologiczny i społeczny wpływa na przemysł kreatywny.

Oprócz tego ViennaUP’21 oferuje wiele innych ciekawych tematów, takich jak program inwestorski, Connect Day, Smart City Summit, Manufacturing Days czy B2B Software Days. 

ViennaUP’21 to wydarzenie startupowe dla globalnej publiczności, zainicjowane przez Wiedeńską Agencję Gospodarczą, a realizowane wspólnie z wiedeńską sceną startupową.

Bliższe informacje oraz rejestracja na stronie: www.viennaup.com

Źródło informacji: Eurocomm-PR

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.