Trwają konkursy na projekty kulturalne 2019

Trwają konkursy rozpisane przez stołeczny ratusz na projekty kulturalne, które będą realizowane w 2019 roku.

Dialog, partnerstwo i współpraca – to główne wyznaczniki wspólnych działań miasta i organizacji pozarządowych, które mogą starać się o miejskie dotacje, zgłaszając projekty w ramach konkursów ofert.  Jasne kryteria i transparentne zasady oceny zadań konkursowych były konsultowane z organizacjami. Stworzony w 2016 roku zespół – z przedstawicieli organizacji pozarządowych i m.st. Warszawy – opracował nowy system konkursów dostosowany do obszarów Programu Rozwoju Kultury.

Konkursy zgrupowano w dwóch kategoriach: podstawowe (szeroko otwarte na twórców) /Kreacja, Warszawskie Kalendarium Kultury/ oraz szczegółowe (o ściśle sprecyzowanych kryteriach) /Mapa Miejsc Kultury, Edukacja Kulturalna, Rezydencje, Prezentacje zagraniczne, Festiwale, Dziedzictwo i Tożsamość Warszawy. System sprofilowanych konkursów uporządkował tematykę składanych wniosków.

Kluczowe nowości w konkursach to gwarancja co najmniej 30% dotacji na honoraria artystyczne oraz gwarancja na utrzymanie siedziby i infrastruktury. Większy budżet i wzrost liczby dotowanych projektów pozwala na wsparcie twórców oraz urozmaicenie oferty kulturalnej stolicy.

Od 2017 roku, w porównaniu do lat poprzednich, zwiększono o blisko 40% liczbę projektów wieloletnich, co przekłada się na stabilność i bezpieczeństwo realizacji zadań.

Więcej informacji można znaleźć na stronach www.ngo.um.warszawa.pl oraz www.kulturalna.warszawa.pl

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.