Trio Jazzowe Marcina Maseckiego

TRIO JAZZOWE MARCINA MASECKIEGO – międzynarodowa premiera 6 kwietnia 2017 roku.

Marcin Masecki – pianino
Piotr Domagalski – kontrabas
Jerzy Rogiewicz- perkusja

Przedstawiamy Trio Jazzowe Marcina Maseckiego. Korzenie jazzowe Maseckiego są warszawiakom dobrze znane. Jako brzdąc słuchał w kółko amerykańskich big bandów. Jak zaczął chodzić to się zakochał w ragtajmie. Jako nastolatek założył trio jazzowe (z Wojtkiem Pulcynem i Grzegorzem Grzybem) i potem grał jazz przez cztery lata w zespole Alchemik.

Na studiach w Bostonie skręcił we Free Jazz oraz improwizację coraz mniej określoną stylistycznie. Po powrocie do Polski dołączył do wytwórni Lado ABC i jazzu grał stosunkowo niewiele, angażując się w tzw. muzykę niezależną (Paristetris), oraz klasyczną (Bach, Mozart, Beethoven). Przyszła też kolej na kompozycję, dyrygenturę, oraz muzykę filmową.

W ostatnich latach stopniowo wracał do jazzu, najpierw tworząc tradycyjny bigband, który niejedną warszawską imprezę okraszył, a potem realizując dziecięce marzenie wykonywania ragtajmów. Stworzenie klasycznego tria było kwestią czasu. Ten czas właśnie następuje.

Masecki dobiera swoich stałych towarzyszy – na perkusji Jerzy Rogiewicz i na kontrabasie Piotr Domagalski. Znają się na wylot. Jazz mają we krwi. Nie mogą się doczekać.


6 kwietnia 2017, godz. 22:00
barStudio Plac Defilad 1

Bilety: 40 zł – do na bycia tu – klik

Ilość miejsc (w tym także miejsc siedzących) jest ograniczona.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.