Teatry i kina otwarte od 21 maja

Po wielomiesięcznej przerwie warszawskie teatry i kina zapraszają widzów do swoich siedzib. Od 21 maja spektakle i seanse mogą odbywać się w pomieszczeniach zamkniętych, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Zgodnie z decyzją rządu teatry i kina mogą od 21 maja wznowić normalną działalność w swoich siedzibach (od 15 maja mogą już odbywać się plenerowe wydarzenia z udziałem publiczności), jednak przy maksymalnie 50-procentowym wypełnieniu widowni, z zachowaniem dystansu i obowiązkiem noszenia maseczek. Instytucje kultury przypominają o tych zasadach na swoich stronach internetowych oraz przy elektronicznym zakupie biletów.

 Teatry wracają do gry 

Warszawskie teatry przygotowały na najbliższe dni sporo atrakcji dla starszych i młodszych. Jeszcze w maju zapowiedzianych jest wiele premierowych spektakli, szykują je m.in. Teatr Studio („Raj. Potop” ), Ateneum („Uciekinierki” ) czy Teatr Dramatyczny („Król Lear”).  Na scenę wracają też ulubione spektakle publiczności. W Teatrze Kwadrat już od tego weekendu do końca maja grane będą „Szalone nożyczki” – kultowe przedstawienie, które nie schodzi z afisza od przeszło 20 lat. Na stronie https://teatrkwadrat.pl/ jest już dostępny repertuar na czerwiec, kupować można także bilety na spektakle.

Teatr Studio zaprasza już w ten weekend na muzyczny spektakl „Złota Skała. Opowieść o Robercie Brylewskim”. Do Teatru Powszechnego można wybrać się na spektakl „Mefisto”, a do Komuny Warszawa  na „Świętą Kluskę”. Przypominają o sobie także teatry dla młodszej i najmłodszej publiczności. Teatr Lalka przygotowuje na koniec maja premierową sztukę „Kim jesteście?” na podstawie Ordo Virtutum. Teatr Lalek Guliwer wraca już w ten weekend ze znanym i lubianym „Byczkiem Fernando”.   

 Wielkie święto teatru 

Są już w sprzedaży bilety na 41. Warszawskie Spotkania Teatralne.  Doroczny przegląd najciekawszych spektakli z całej Polski. Tegoroczne WST są zaplanowane na 6-20 czerwca i będą miały formę hybrydową: 6 przedstawień nurtu głównego zostanie pokazanych, z udziałem widowni, na scenie im. G. Holoubka Teatru Dramatycznego. Będą grane po dwa razy, żeby jak najwięcej osób mogło je zobaczyć na scenie. Dodatkowe przedstawienia będą dostępne online. 

 Kina studyjne zapraszają

 Kto znudził się już oglądaniem filmów na małym ekranie, może odetchnąć z ulgą – wracają normalne seanse, nie tylko w plenerze. Od piątku zapraszają m.in. stołeczne kina Muranów, Luna czy – wznawiająca pracę po długiej przerwie – Kinoteka. Widzowie czekają szczególnie na filmy, których premiery nie odbyły się z powodu pandemii (Nomadland, Na rauszu czy Ojciec).

W kinach, podobnie jak w teatrach, utrzymany jest reżim sanitarny: widownia może być wypełniona maksymalnie w połowie, widzowie mają obowiązek noszenia maseczek i dezynfekowania rąk. Bilety na seanse najlepiej kupować online.  

źródło: UM Warszaw

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.