Taneczny wieczór retro w Kinie Iluzjon

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Taneczny wieczór retro w Kinie Iluzjon.

W programie film z Polą Negri „Bestia” w premierowym wydaniu – z muzyką Włodka Pawlika, napisaną specjalnie na seans uroczystego otwarcia zeszłorocznego Święta Niemego Kina.

Zaraz potem, wraz z Akademią Tanga Argentyńskiego, zapraszamy na magiczną noc karnawałową. Z pokazem tanga, recitalem Julii Chmielnik, nauką kroków i tańcem do muzyki, którą przygotuje DJ Polly, z gościnnym udziałem znanego warszawskiego DJ-a retro – Michała Fogga. Będą polskie tanga i fokstroty.

Stroje wieczorowe mile widziane, jeszcze chętniej – stroje retro i stylizacje dawnych gwiazd. Bo czy ostatnia sobota karnawału to nie najlepsza okazja, by wcielić się w Gretę Garbo, Polę Negri czy Rudolpha Valentino?

Bestia | The Polish Dancer (Polska, 1917/1921), reż. Aleksander Hertz, 67 min
Sobota 2 marca, godzina 19.00

Tragiczna historia miłosnego trójkąta. Pola, dziewczyna z prowincji, wykorzystując zakochanego w niej Dmitriego, ucieka z domu. Trafia do wielkiego miasta, gdzie zostaje znaną tancerką i poznaje bogatego Alexisa. Wkrótce zjawia się tu Dmitri…

Najstarszy – i jedyny z polskiego okresu kariery – zachowany film z udziałem Poli Negri. Przetrwał dzięki dystrybucji w USA i marketingowemu fortelowi nowojorskiego prawnika, który z polskiej BESTII zrobił amerykańską THE POLISH DANCER.

WIECZÓR TANECZNY

JULIA CHMIELNIK
Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie na wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej ze specjalizacją – prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Dyrygenturę studiowała pod kierunkiem prof. Stanisława Krawczyńskiego. W 2005 r. zadebiutowała jako aktorka (główna rola – Sonia Walsk) w polskiej prapremierze broadwayowskiego musicalu „Grają naszą piosenkę” Neila Simona i Marvina Hamlisha w Gliwickim Teatrze Muzycznym. W latach 2010–2013 współpracowała jako wykładowca dykcji i piosenki ze Szkołą Aktorską ROE w Warszawie. Od 2013 r. prowadzi mistrzowskie zajęcia wokalne w Szkole Muzycznej w Warszawie „Czas na Muzykę”. Jest jurorką muzyczną w precastingach do programu telewizyjnego „Must Be the Music. Tylko muzyka”. Tworzy oprawę muzyczną spektakli teatralnych i programów telewizyjnych m.in. Sylwester z Polsatem 2014/2015. Przygotowywała wokalnie uczestników w pierwszej, drugiej i trzeciej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Julia także tańczy tango – a podczas zbliżającej się milongi, poza polskimi tangami, wykona utwór swojego taty, Jacka Chmielnika – słynny „Vabank”.

DJ Polly
Paulina Policzkiewicz-Woźniak tańczy tango od 1998 roku. Jest współzałożycielką stowarzyszenia Akademia Tanga Argentyńskiego, gdzie działa na rzecz rozwoju tanga. Stworzyła i prowadziła pierwsze milongi w Warszawie, przez wiele lat inicjowała i uczestniczyła w większości bardziej znaczących wydarzeń tangowych. Tworzyła choreografie na potrzeby teatru i filmu. Od lat organizuje koncerty, warsztaty, festiwale, maratony i pokazy z tancerzami z Argentyny. Obecnie jest tancerką, pedagogiem tańca, organizatorką życia kulturalnego oraz DJ-ką.

MICHAŁ FOGG
Prawnuk jednego z najsłynniejszych polskich śpiewaków, Mieczysława Fogga. Promuje kulturę dwudziestolecia międzywojennego, Organizuje Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro. Prowadzi wydawnictwo reaktywowanej wytwórni płyt Fogg Record. Jako DJ promuje muzykę retro na różnego rodzaju imprezach tanecznych i koncertach.

Sobota 2 marca, godzina 19.00

Kino Iluzjon ul. Narbutta 50a

WSTĘP:

📍 Bilety – 20 zł: http://bit.ly/2tkhAnx

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.