Szalone Dni Muzyki 2021

Szalone Dni Muzyki wracają do Warszawy po raz jedenasty. Ostatni weekend września wypełni atmosfera muzycznego szaleństwa z koncertami od rana do wieczora. Podczas 32 wydarzeń festiwalu zaprezentuje się plejada wybitnych artystów z Polski i zagranicy w mistrzowskim repertuarze orkiestrowym i kameralnym Ludwiga van Beethovena, którego jubileusz 250-lecia urodzin miał miejsce w zeszłym roku.

Tematem przewodnim w tym roku będzie postać i twórczość Ludwiga van Beethovena. Z wizerunkiem kompozytora z Bonn wiążą się liczne paradoksalne opinie: opryskliwy brutal tworzący kunsztowne i subtelne kwartety. Niecierpliwy i porywczy twórca potężnych rozmiarów symfonii. Umiejętnie dbający o swoje interesy idealista. Skupiony na doczesności autor ponadczasowych arcydzieł. Nieufny optymista. Wzbudzający powszechne zainteresowanie samotnik. Piszący pod natchnieniem geniusz, który pod komponowanie skrupulatnie planował swój terminarz. Demokrata i rewolucjonista na usługach arystokratów. Zadurzony w wiejskim życiu mieszczuch. Targane żarem uczuć dziecko oświecenia.

Koncerty tegorocznej edycji festiwalu odbędą się w trzech lokalizacjach: 23–24 września w siedzibie Sinfonii Varsovii na Pradze Południe (ul. Grochowska 272), w weekend 25–26 września w salach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej (Plac Teatralny 1) i w Kościele Środowisk Twórczych pw. św. Andrzeja Apostoła i św. Alberta Chmielowskiego (ul. Senatorska 18b).

Program – klik

23–26 września 2021

Sprzedaż biletów w kasach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej rusza 1 września o g. 11:00. Bilety na wydarzenia w czwartek i piątek (23–24 września) będą dostępne także w kasach Sinfonii Varsovii na godzinę przed rozpoczęciem każdego z koncertów.
Szczegółowe informacje na temat festiwalu oraz sprzedaży biletów dostępne są na stronie www.szalonednimuzyki.pl.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.