Święto Muranowa 2020

Muranów w sobotę będzie świętował

Pokazy starych zdjęć Muranowa, spacery po osiedlu, warsztaty woskowijek i podwórkowy salon gier to tylko niektóre atrakcje Święta Muranowa, które obchodzić będziemy 19 września (sobota).

Ci, którzy w sobotę, 19 września w godz. 11-15 znajdą się na Muranowie, będą mogli wybierać spośród ofert 14 instytucji mieszczących się na tym osiedlu. W programie znalazły się gry, zabawy i animacje dla dzieci, spacery dla trochę starszych, ale także ciekawe pokazy, jak np. druku 3D.

– Święto Muranowa to projekt organizowany od kilku lat, łączący wiele wcześniejszych wydarzeń w jedno duże, wrześniowe – mówi Marek Ślusarz z fundacji „Jeden Muranów”. – Wspólnie z Partnerstwem Przepis na Muranów, zrzeszającym instytucje i firmy z naszego osiedla, postanowiliśmy rozszerzyć jego formułę.

W tym roku Święto Muranowa mimo ograniczeń organizowane jest z dużym rozmachem. Wydarzenia odbywać się będą jednocześnie w 14 punktach. W każdym z nich będzie można otrzymać specjalną naklejkę. Ci, którzy zbiorą ich najwięcej, otrzymają upominki.

Specjalne propozycje na ten dzień przygotowali:

1. CAM Nowolipie . Nowolipie 25B. W naszym ogrodzie – spotkanie w Ogrodzie Społecznościowym CAM Nowolipie, godz. 11.00-14.00. Oprowadzanie z przewodnikiem po Ogrodzie Krasińskich, godz. 11.00-12.30. Spotkanie przy bramie głównej ul. Stare Nalewki (dawna ul. Powstańców Getta).

2. Klubokawiarnia Jaś & Małgosia, al. Jana Pawła II 57. Warsztaty woskowijek. Mimo, że nazwa brzmi egotycznie – woskowijki są nam bliskie, ekologiczne i ekonomiczne w użyciu. Wykonane z wosku pszczelego i bawełny – służą do pakowania produktów spożywczych. Są wielorazowego użycia, a ich konserwacja polega na przemyciu letnią wodą z dodatkiem mydła. Uczestnicy własnymi siłami wykonają własną woskowijkę! Start warsztatów o godzinach 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00.

3. Fundacja Jeden Muranów, ul. Miła 22. Gry, zabawy, animacje dla dzieci i dorosłych.

4. Kino Muranów, ul. Generała Władysława Andersa 13. Darmowy pokaz filmu francuskiego „Poznajmy się jeszcze raz”, godz. 11:15. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odbioru darmowych wejściówek w kasie kina.

5. Międzypokoleniowa Klubokawiarnia i Wolskie centrum Kultury ul. Anielewicza 3/5
Druk toreb bawełnianych i inne atrakcje.

6. Młodzieżowy Dom Kultury „Muranów” im. C. K. Norwida, ul. Stawki 10, zaprasza do zabaw na świeżym powietrzu, do działań plastycznych i ruchowych.

7. Ognisko „Muranów” z Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” ul. Dzielna 17A/15.
Podwórkowy Salon Gier, a w nim: Droga Strachu”, „Mega Jenga”, Mega bierki, Kręgle, „Koło Komunikacji”, „Koło Współpracy”, „Marker Współpracy”, „Kładka zaufania”, Bańki. Wszystkie zabawy będą odbywać się równolegle- wg potrzeb uczestników Święta.

8. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Anielewicza 6, Muzeum POLIN zaprasza muranowian i muranowianki na wystawę „Tu Muranów” mieszkańców i bywalców. Wstęp na wystawę tego dnia w specjalnej, ulgowej cenie 15 zł.

9. Wspólnota Smocza 24 Spotkajmy się na podwórku ulicy Smoczej 24! Obejrzymy na dużym ekranie stare zdjęcia z Muranowa, a dzieci wezmą udział w zawodach w konkurencjach: tor przeszkód, kręgle, rzut do celu.

10. Cafe Po Woli (Spółdzielnia socjalna Wola), ul. Smocza 3. Wystawa międzypokoleniowa 16.00-19.00.

11. Stacja Muranów, ul. Generała Władysława Andersa 13 – spacery z przewodnikiem:
Spacer Osiedle pomnik. Architektoniczna utopia. Prowadząca: Beata Chomątowska. start: godz. 11:00 (Stacja Muranów). Czas: 1,5 godziny.
Muralów. Spacer szlakiem muranowskich murali. Prowadzący: Łukasz Prokop. start: godz. 13:00, (Stacja Muranów). Czas: 1,5 godziny.

12. Sygnis New Technologies Showroom technologiczny al. Solidarności 78 – uczestnicy biorący udział w wydarzeniu będą mieli okazję zobaczyć na własne oczy jak wygląda proces druku 3D. Każdy będzie mógł poczuć się jak zwycięzca, trzymając w dłoni kultową statuetkę Voice of Poland – jedną z wielu realizacji firmy. Cieszyć się wspomnieniami ze Święta Muranowa pomogą gadżety, które otrzymają goście podczas wizyty.

13. 4Elements – gościnnie w Klubokawiarni Jaś & Małgosia, al. Jana Pawła II 57. Memory dla najmłodszych, quiz z wiedzy o pływaniu dla starszych, z możliwością wygrania vouchera na miesiąc pływania w naszej szkole.

Fb-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.