Światowy Dzień Wody w Multimedialnym Parku Fontann

Światowy Dzień Wody w Multimedialnym Parku Fontann.

Wodociągi Warszawskie zapraszają na piknik ekologiczny, który odbędzie się w sobotę, 23 marca 2019 r. na podzamczu.    W programie: gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, spotkanie z ekspertami MPWiK oraz występy artystyczne. Początek imprezy o 11:00.

Podczas pikniku, który po raz pierwszy organizujemy w Multimedialnym Parku Fontann, na dzieci i młodzież czekają liczne gry i konkursy związane z wodą oraz naszą działalnością, m.in. budowanie wieży ciśnień, składanie instalacji wodociągowych oraz układanie z puzzli obiektów MPWiK. Z kolei na stoisku VR będzie można zagrać w jedną z dwóch gier zręcznościowych, których bohaterami będą nasze maskotki: Pan Kropelek oraz Klozeciak.

Ponadto, na przykładzie ogrodów w słoikach, wytłumaczymy, na czym polega zjawisko retencji,  pokażemy także, jak wygląda woda pod mikroskopem.

Piknik z okazji Światowego Dnia Wody 2019

Nie zabraknie także atrakcji na scenie – naszych najmłodszych gości zapraszamy do udziału w interaktywnym przedstawieniu w wykonaniu Teatru Naukowego SOHO, a podczas pikniku będziemy się bawili przy piosenkach z musicalu „Deszczowa piosenka” oraz podczas koncertu gry na dzbankach, butelkach i bębnach napełnionych wodą. Czas umilą także: pokazy iluzji, baniek mydlanych i gimnastyki artystycznej.

Światowy Dzień Wody został ustanowiony przed 27 laty przez Organizację Narodów Zjednoczonych i jest obchodzony 22 marca. Ideą obchodów jest podkreślenie roli wody w naszym życiu i dostępu do jej zasobów.  Co roku Światowy Dzień Wody jest obchodzony pod innym hasłem , a w tym roku jest to: Leaving No One Behind (Human Rights and Refugees).

Honorowy Patronat nad obchodami i piknikiem objął Prezydent m.st. Warszawy.

23 marca 2019, godz. 11:00-17:00
Multimedialny Park Fontann
Wstęp wolny

źródło: https://www.mpwik.com.pl

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.