Stała oferta online Muzeum Narodowego w Warszawie

MNW prowadzi liczne działania edukacyjne online. Bogatą i różnorodną bazę materiałów można znaleźć na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Muzeum. Zapraszamy również na internetowe spotkania, lekcje i wykłady na żywo.

LEKCJE ONLINE
Prowadzimy lekcje muzealne na żywo w formule zdalnej. Wiosną było ich aż 915. Z oferty skorzystały szkoły polonijne m.in. z Anglii, USA i Australii. Zachęcamy do udziału.

DOMOWE WARSZTATY DLA NAJMŁODSZYCH
Muzealni edukatorzy w przystępnej formie opowiadają m.in. o zwierzętach na obrazach, o tym jak ubierano się w dawnych czasach oraz dokąd i czym podróżowano. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

PODCASTY O SZTUCE
Cykl wykładów w formie ok. 30-minutowych podcastów z prezentacjami. Omawiamy dzieła z różnych epok, stylów i kierunków, twórczość ważnych artystów i przedstawiamy muzealne arcydzieła. Zachęcamy do słuchania!

SZTUKA W PODRÓŻY
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, w których przewodnikami po miejscach w Polsce są dzieła ze zbiorów MNW.

WYKŁADY O SZTUCE
Na osoby pragnące poszerzać swoją wiedzę czekają także wykłady popularnonaukowe o artystach i kulturze.

POZNAJCIE MUZEUM
Kuratorzy i goście opowiadają o wystawach, galeriach stałych i historii MNW. Filmy z napisami w języku angielskim, część tłumaczona na Polski Język Migowy. Zapraszamy do poznawania historii, dzieł z kolekcji oraz galerii i wystaw MNW!

CZEGO W MUZEUM NIE WIDAĆ
Pracownicy magazynów i konserwatorzy opowiadają o swojej pracy. Zapraszamy do wirtualnej wizyty w muzealnych magazynach i pracowniach konserwatorskich.

DEKAMERON 2020
To krótkie formy literackie opowiadające o sytuacji, która nas dotknęła, kondycji ludzkiej, sprawach najistotniejszych dla człowieka. Punktem wyjścia każdego eseju jest dzieło ze zbiorów MNW. Zapraszamy do lektury esejów z cyklu Dekameron 2020.

WIECZORY W MUZEUM
Rozmowy z kuratorami, konserwatorami i znanymi postaciami ze świata kultury i sztuki. Punktem wyjścia są dzieła ze zbiorów MNW i kryjące się za nimi historie, sekrety ikonografii i zagadnienia z zakresu historii sztuki i kultury. Zapraszamy na spotkania!

WYKŁADY NA ŻYWO DLA NAUCZYCIELI ZE SZKÓŁ POLONIJNYCH
Wykłady prowadzą doświadczeni edukatorzy MNW. Cykl „Sztuka jako narzędzie w edukacji polonijnej” w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Wspólnota Polska prowadzony jest w języku polskim. Spotkania z cyklu „Korespondencja sztuk” są organizowane we współpracy z Ambasadą RP
w Kijowie w języku polskim, tłumaczone na język ukraiński.

AUDIODESKRYPCJE
Udostępniamy nagrania z opisami dzieł sztuki dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

PRZEWODNIK PO WYSTAWIE CZASOWEJ W POLSKIM JĘZYKU MIGOWYM
O prezentowanych na wystawie czasowej „Polska. Siła obrazu” pracach artystów takich jak Jan Matejko, Leon Wyczółkowski czy Jacek Malczewski opowiadamy w Polskim Języku Migowym.

AUDIOPRZEWODNIKI
Przygotowaliśmy nagrania z informacjami o dziełach z galerii stałych i wystaw czasowych MNW.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.