Spacery Warszawa Fryderyka Chopina

Warszawa to miasto dzieciństwa i młodości Fryderyka Chopina. Tutaj młody kompozytor rozwijał swój talent muzyczny, nawiązywał długoletnie przyjaźnie, a także występował na koncertach dobroczynnych i zdobywał pierwsze szlify w życiu salonowym. Miejsca, które możemy zobaczyć również i dziś, powiązane były z ważnymi sferami jego aktywności – towarzyskiej, uczuciowej i artystycznej. Nastoletni Chopin był przy tym świadkiem przemian, jakie zachodziły w miejskiej infrastrukturze. Śródmieście unowocześniano i porządkowano, wytyczano w nim nowe ulice, projektowano place i remontowano budynki. O warszawskim okresie życia pianisty zachowało się wiele anegdot i wspomnień, które pozwolą nam poznać bliżej osobowość młodzieńca pełnego energii i obdarzonego ogromnym poczuciem humoru.
 
Czy wiesz, gdzie Fryderyk pił kawę? Którędy chodził do szkoły? Gdzie jeździł na łyżwach? Opowiemy o tym na sobotnich oprowadzaniach szlakiem miejsc Chopinowskich w Warszawie.
Spotykamy się na Placu Zamkowym przy Kolumnie Zygmunta.
Wstęp wolny. Uczestnictwo nie wymaga rezerwacji.
 
14 sierpnia / sobota
16:00 / prof. Bartosz Korzeniewski
 
21 sierpnia / sobota
16:00 / Aleksandra Izban
 
28 sierpnia / sobota
16:00 / prof. Bartosz Korzeniewski
 
4 września / sobota
16:00 / Marek Łuszczyk
 
18 września / sobota
16:00 / Emilia Sitek
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Edukacja kulturalna”.
Projekt „Dwustulecie polskiego romantyzmu” realizowany jest przez Ośrodek Badań nad Pamięcią Zbiorową i Studiów Muzealnych.
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.