Spacer krajobrazowy: Moja Wisła. Mój krajobraz

Spacer krajobrazowy: Moja Wisła. Mój krajobraz.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Krajobrazu Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zaprasza na spacer krajobrazowy: Moja Wisła. Mój krajobraz. Spacer odbędzie się 21 października 2017 r. w obszarze Natura 2000 Dolina Środkowej Wisły. Lokalizacja spaceru nie jest przypadkowa, ponieważ rok 2017 to również Rok Wisły. Będzie to więc szansa na odkrywanie tajemnic Królowej Polskich Rzek. Podczas spaceru będzie można poznać historię kształtowania się krajobrazu wiślanego, dowiedzieć się o naturalnych i antropogenicznych przekształceniach warszawskiego odcinka Doliny Wisły, a także zastanowić nad znaczeniem Wisły dla mieszkańców Warszawy. Przewodnikiem będzie Przemysław Pasek z Fundacji Ja Wisła.

Zapraszamy w sobotę 21 października 2017 roku – początek o godzinie 11:00, zbiórka przy Moście Gdańskim przed wejściem do warszawskiego ZOO od strony Wybrzeża Helskiego (parking).

Idea organizowania spacerów krajobrazowych została zainicjowana w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Krajobrazu. Celem tych działań jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat danego krajobrazu, w tym jego historii, procesów, które wpływają na jego kształt, funkcji, jakie pełni lub ewentualnych zagrożeń.

Każdy powinien wiedzieć w jaki sposób kształtowany jest krajobraz, który go otacza i jaka jest jego wartość. Dlatego zachęcamy do organizowania spacerów krajobrazowych z przewodnikami, zarówno po obszarach przyrodniczych, jak i kulturowych lub udziału w tego typu wydarzeniach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.