Rusza budowa placu zabaw na Placu Baśniowym

Rusza budowa placu zabaw na Placu Baśniowym

ZGN Ochota rozstrzygnął przetarg, dzisiaj wykonawca inwestycji został wprowadzony na plac i oficjalnie rozpoczyna pracę. Koszt inwestycji to ok. 750 tys. zł , a termin zakończenia planowany jest na koniec lipca.

Nowy plac zabaw ma być gotowy w wakacje, jest więc szansa, że – jeśli opanujemy wirusa – dzieciaki jeszcze tego lata będą z niego korzystać.” – powiedziała burmistrzyni Ochoty Katarzyna Łęgiewicz. 

Przemiana starego placu zabaw na Placu Baśniowym to efekt petycji rodziców i dzieci z okolic placu, którzy domagali się nowej, ciekawej, fajnie zaprojektowanej przestrzeni do zabawy. Urząd Dzielnicy Ochota zorganizował konsultacje społeczne i w ten sposób powstał projekt, którego współautorami są mieszkańcy, szczególnie ci najmłodsi. Teraz będą mogli obserwować jak plac zabaw powstaje. Pozostało jedynie postarać się o środki, czego dokonał Zarząd dzielnicy przy wsparciu radnych Warszawy związanych z Ochotą. Burmistrz Katarzyna Łęgiewicz która brała udział w konsultacjach i obiecała mieszkańcom, że zrobi wszystko, by wspólny projekt został zrealizowany, przyznaje, że ten projekt zalicza do najważniejszych w dzielnicy, ponieważ jest wokół niego ogromne społeczne zaangażowanie.

Raport z konsultacji wraz z koncepcją urządzenia placu można znaleźć na stronie http://www.urzadochota.waw.pl/node/853

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.