Ptasi Przyjaciel – karmniki dla przedszkoli na Targówku

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie realizuje kolejną inicjatywę polegającą na zimowej pomocy zwierzętom. Po zakończeniu akcji „Zima Na Paluchu”, która spotkała się z bardzo dużym odzewem wśród pracowników Spółki i mieszkańców stolicy, rozpoczyna się projekt „Ptasi Przyjaciel”. Inicjatorem akcji jest Andrzej Daniluk, Członek Zarządu MPO Warszawa. Głównym celem inicjatywy jest uwrażliwianie najmłodszych dzieci na los zwierząt oraz uświadomienie, że każdy może pomóc.

W ramach akcji „Ptasi Przyjaciel” pracownicy Zakładu „Kampinoska” z MPO Warszawa przygotowali 23 drewniane karmniki dla ptaków, które 13 grudnia zostały przekazane 23 przedszkolom na Targówku. Zadaniem każdej placówki, która bierze udział w projekcie, będzie zawieszenie domku dla ptaków w dowolnym miejscu na terenie ogródka. Jest to pierwsza – pilotażowa odsłona projektu MPO skierowana do przedszkoli z dzielnicy Targówka.

„Ptasi Przyjaciel” to kolejna akcja naszej Spółki, której celem jest pokazanie szczególnie najmłodszym, że los zwierzaków powinien być ważny dla wszystkich warszawiaków. Zbliża się niezwykle trudny okres dla ptaków. Przede wszystkim ze względu na brak owadów, które stanowią ich główne pożywienie. Dlatego też tak ważne jest dokarmianie ich nasionami, zbożem czy owocami. Wierzymy, że dzieci chętnie to zrobią i będzie im to sprawiało wiele radości. Widać to było podczas samego zawieszania karmika w jednym z przedszkoli – wyjaśnia Andrzej Daniluk, Członek Zarządu MPO Warszawa.

13 grudnia karmniki dla ptaków zostały dostarczone przez przedstawicieli MPO Warszawa do Przedszkola nr 95 przy ul. Korzona 2 na Targówku, skąd, przy pomocy władz Dzielnicy Targówek, trafią do kolejnych placówek. W wydarzeniu wzięły udział dzieci oraz kadra pedagogiczna z tego przedszkola, a także pomysłodawca akcji, Andrzej Daniluk, Członek Zarządu MPO Warszawa oraz przedstawiciele władz dzielnicy – Jędrzej Kunowski, Zastępca Burmistrza Targówka.

Cieszymy się, że MPO Warszawa wybrało przedszkola Dzielnicy Targówek jako miejsce, gdzie zawisną wykonane przez pracowników Spółki karmniki. Chcemy już od małego uczyć naszych przedszkolaków, jak ważne jest dokarmianie zwierząt zimową porą, gdy trudno o pożywienie. Ptaki odwdzięczą się dzieciom możliwością obserwowania ich podczas biesiady oraz tępieniem szkodników. Ten dar to im umożliwi mówi Jędrzej Kunowski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek.

Projekt dodatkowo komplementuje działania, które w perspektywie Targówek chce rozwijać.

– Inicjatywa ,,Ptasi Przyjaciel” wpisuje się w realizację działań proekologicznych podejmowanych przez przedszkola z dzielnicy Targówek. Jest uzupełnieniem zajęć wychowawczo-dydaktycznych, sprzyja kształtowaniu i rozwijaniu kompetencji przyrodniczych, a także uczeniu się przez dzieci odpowiedzialności i troski o otaczający świat zwierząt. W imieniu targówszczańskich przedszkolaków dziękuję za wykonanie i przekazanie karmników do przedszkoli – mówi Katarzyna Siwik, Dyrektor Przedszkola nr 95 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Maciusia I.

źródło: MPO

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.