Przyjaciele dla Ukrainy

Przyjaciele dla Ukrainy

Danuta Błażejczyk, Monika Urlik, Rafał Szatan,Vlasta Vysochanska, Yugine i inni

Już w piątek 11 marca o godz. 19.00 w Domu Kultury Kadr odbędzie się niezwykły koncert charytatywny połączony ze zbiórką na rzecz dzieci z Ukrainy, które uciekły z własnego kraju w obawie przed rosyjskim agresorem.

„To chyba pierwsze takie wydarzenie w Polsce! Gdzie na widowni oprócz wspierających Ukrainę, zasiądą uchodźcy, którzy z niej uciekli, szukając schronienia przed wojną” – mówią organizatorzy.

„Zapraszając gości z Ukrainy pod swój dach, wzięliśmy na siebie ogromną odpowiedzialność. Wszystkim nam się przyda chwila zapomnienia od brutalnej rzeczywistości. Po za jedzeniem i schronieniem potrzeba nam wiary i siły, by przeżyć ten zły czas z miłością i godnością. Dlatego, tak ważne jest, żebyśmy mogli chociaż przez moment dzielić wspólne emocje. Wtedy to wszystko ma sens, kiedy łączymy i dzielimy się tym, co w nas najlepsze i najpiękniejsze” – mówi Danuta Błażejczyk, pomysłodawczyni koncertu.

Opublikowane w mediach społecznościowych info o koncercie, spotkało się z dużym odzewem Warszawiaków, którzy oprócz pomocy finansowej, deklarują zorganizowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników wydarzenia. Jak napisała jedna z użytkowniczek „nie ma lepszej integracji jak ta przy wspólnym stole”. To właśnie Warszawiacy, którzy przyjęli pod swój dach uchodźców, zaproponowali aby w czasie tego wieczoru zaprosić
ich na koncert.

Dlatego, jeżeli ktoś ma ochotę dołączyć do „wspólnego stołu” i przynieść coś słodkiego będzie to mile widziane, a organizatorzy obiecali przygotować dodatkowe miejsce na łakocie. Wspólna herbata/kawa/ciastko i rozmowa czasami daje więcej niż pomoc materialna.

„Mamy wielką nadzieję, że tego typu inicjatywa spotka się z ciepłym odzewem i tym pierwszym wydarzeniem zapoczątkujemy cykl koncertów solidarnościowych z Ukraińcami, przebywającymi w naszym kraju” – mówią organizatorzy.

Współprowadzenia koncertu podjęła się Tanya Vysochanska – ukraińska artystka/ fotografka, a udział w nim wezmą polscy i ukraińscy artyści: Danuta Błażejczyk, Monika Urlik, Rafał Szatan, Vlasta Vysochanska, Yugine, Kamil Bijoś, Małgorzata Nakonieczna, Ludwina Pol oraz Maria Yakovenko – skrzypaczka.

Fundacja Apetyt na Kulturę utworzyła zbiórkę środków na rzecz pomocy Ukrainie, a w szczególności dla dzieci ukraińskich, by zapewnić im bezpieczny pobyt w Polsce.

Nr konta: Bank PNB Paribas 44 1600 1462 1027 8939 9000 0002
W tytule wpłaty należy wpisać; UKRAINA POMOC
Na miejscu prowadzona będzie zbiórka. Lista potrzebnych rzeczy:

produkty spożywcze z długim terminem ważności,
– środki higieniczne,
– podstawowe artykuły sanitarne,
– słodycze.
WAŻNE!
Organizatorzy proszą o nie przynoszenie ubrań.

FB-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.