Przegląd prasy sprzed 100 lat, od 11 listopada 1917 do 11 listopada 1918

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Przegląd prasy sprzed 100 lat, od 11 listopada 1917 do 11 listopada 1918.

Biblioteka Narodowa na swoim portalu POLONA.PL. zainaugurowała przegląd prasy sprzed wieku. Z gazet i czasopism ukazujących się na terenach wszystkich trzech zaborów przez cały rok wybierała po jednym numerze na każdy dzień.

Gazety sprzed 100 lat pozwalają śledzić, czym żyli Polacy w tamtym okresie, jak zmieniały się społeczne nastroje, zapatrywania, gusta kulturalne czy koncepcje polityczne. Takie podejście pozwala zapoznać się nie tylko ze sprawami wielkimi i doniosłymi, jak manifesty polityczne czy sytuacja na frontach, ale także z tymi codziennymi, jak repertuary teatralne, rubryki towarzyskie, kroniki kryminalne czy porady praktyczne.

Kolejne numery historycznych gazet publikowane są codziennie na głównej stronie POLONA.PL pod symboliczną kartką z kalendarza. Intuicyjny dostęp do archiwalnych numerów gazet możliwy jest dzięki uruchomionej niedawno nowej funkcjonalności POLONY: panelowi „Prasa”.

Wszystkie prezentowane materiały należą do domeny publicznej i mogą być bez ograniczeń wykorzystywane, także w celach komercyjnych.

https://polona.pl/

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.