Przegląd prasy sprzed 100 lat, od 11 listopada 1917 do 11 listopada 1918

Przegląd prasy sprzed 100 lat, od 11 listopada 1917 do 11 listopada 1918.

Biblioteka Narodowa na swoim portalu POLONA.PL. zainaugurowała przegląd prasy sprzed wieku. Z gazet i czasopism ukazujących się na terenach wszystkich trzech zaborów przez cały rok wybierała po jednym numerze na każdy dzień.

Gazety sprzed 100 lat pozwalają śledzić, czym żyli Polacy w tamtym okresie, jak zmieniały się społeczne nastroje, zapatrywania, gusta kulturalne czy koncepcje polityczne. Takie podejście pozwala zapoznać się nie tylko ze sprawami wielkimi i doniosłymi, jak manifesty polityczne czy sytuacja na frontach, ale także z tymi codziennymi, jak repertuary teatralne, rubryki towarzyskie, kroniki kryminalne czy porady praktyczne.

Kolejne numery historycznych gazet publikowane są codziennie na głównej stronie POLONA.PL pod symboliczną kartką z kalendarza. Intuicyjny dostęp do archiwalnych numerów gazet możliwy jest dzięki uruchomionej niedawno nowej funkcjonalności POLONY: panelowi „Prasa”.

Wszystkie prezentowane materiały należą do domeny publicznej i mogą być bez ograniczeń wykorzystywane, także w celach komercyjnych.

https://polona.pl/

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.