Projekty małych domów

Projekty małych domów

Budowa domu wydaje się wielu osobom bardzo kosztowna. Najczęściej jednak jest to niższa kwota, niż w przypadku mieszkania podobnych lub mniejszych rozmiarów. Przy powierzchni użytkowej domu do 115 m2 i przemyślanym projekcie otrzymasz wysoki komfort i funkcjonalność w jednym.

Czym wyróżniają się projekty małych domów?

Mały, wcale nie musi oznaczać ciasny. Dobre rozplanowanie pomieszczeń daje sporo swobody i przestrzeni. Dodatkowo mieszkańcy mają do dyspozycji teren dookoła domu w postaci ogrodu. Zapewnia to komfort korzystania  przy relatywnie niewielkiej cenie projektu i budowy. Tego typu domy to bardzo dobra opcja dla osób szukających  ekonomicznych rozwiązań i niepotrzebujących rozległej przestrzeni użytkowej.

Jaki projekt na małą działkę?

Jeżeli jesteś posiadaczem niewielkiej i wąskiej działki to mały dom nada się idealnie. Na takim terenie można postawić zarówno budynek parterowy, jak i piętrowy lub z poddaszem użytkowym.

W Archeton projekty małych domów tworzone są w taki sposób, aby optymalnie zagospodarować przestrzeń. Mimo ograniczeń oferowane rozwiązania są eleganckie, a sama bryła budynku interesująca architektonicznie. Nawet w domu o niewielkiej powierzchni do dyspozycji masz przynajmniej kilka pomieszczeń, m.in. pokoje i sypialnie, kuchnię, jadalnię, łazienki, pralnię, kotłownię czy garaż.

Projekty małych domów parterowych

Niewielkie domy parterowe świetnie sprawdzają się w przypadku rodzin z małymi dziećmi czy osób starszych, które miałyby problem z wchodzeniem po schodach. Przy wbudowanym garażu nie musisz wychodzić na zewnątrz, aby skorzystać z samochodu. Ograniczony metraż wymaga kreatywności – dobrym pomysłem jest np. łączenie salonu z kuchnią i jadalnią, co pozwala zyskać więcej przestrzeni. Eleganckim rozwiązaniem, a przy okazji zwiększającym wrażenie przestronności, są też przeszklone drzwi z wyjściem na taras.

Projekty małych domów piętrowych

Wiele rodzin preferuje budynki piętrowe lub z poddaszem użytkowym. Mała powierzchnia nie jest kłopotliwa przy właściwym jej zagospodarowaniu. Profesjonalny projekt sprawia, że dom jest nie tylko wygodny i ładny, ale też odpowiedni dla większej liczby osób. Na parterze warto umieścić strefę dzienną z salonem i kuchnią, zaś na piętrze lub poddaszu sypialnie. Na obydwu kondygnacjach, dla zwiększenia komfortu powinny znajdować się łazienki. Takie rozplanowanie pozwala też uniknąć niepotrzebnych skosów pojawiających się przy projektach ze zwykłym poddaszem.

Profesjonalne projekty dla wielu użytkowników

Projekty małych domów to dobry pomysł nie tylko dla rodzin. Z powodzeniem sprawdzają się także w przypadku jednej czy dwóch osób. Paleta możliwości nie tylko co do stylu, ale i technologii budowy jest ogromna. Możesz wybrać prostą, lecz nowocześnie wyglądającą bryłę murowaną albo ekologiczny i przytulny budynek z drewna lub o drewnianym szkielecie.

W Archeton proponujemy klientom bardzo różnorodny wybór, zgodnie z ich potrzebami oraz możliwościami. Nasze projekty wyróżniają się kreatywnością i funkcjonalnością niezależnie od powierzchni użytkowej. Sprawdź co mamy Ci do zaoferowania!

/artykuł sponsorowany/