Poleasingowe auta – czy warto z nich korzystać?

Jeżeli prowadzisz przedsiębiorstwo, z całą pewnością szukasz sposobów, dzięki którym możliwe będzie przyspieszenie jego rozwoju oraz zoptymalizowanie kosztów codziennej działalności. Jednym z rozwiązań, z których możesz skorzystać, są poleasingowe auta, oferowane przez wiele firm. Czy jednak warto z nich skorzystać? I jakie korzyści dają? Na te oraz inne pytania odpowiedzi znajdziesz w dalszej części tego artykułu.

Poleasingowe auta, czyli właściwie co?

Poleasingowe auta oferowane są przez firmy leasingowe, które współpracują z wieloma przedsiębiorstwami, oferując im różnego rodzaju finansowania samochodów. Najczęściej samochody te są użytkowane przez okres kilku lat przez inne firmy w celach biznesowych, a po zakończeniu umowy, wracają do swoich właścicieli (o ile przedsiębiorstwo nie zdecyduje się na ich zakup).

Następnie są one dokładnie sprawdzane pod kątem sprawności technicznej, a następnie dokonuje się ich napraw – wymienia się części, czyści i przywraca do jak najlepszego stanu, by później służyły kolejnemu właścicielowi. Aktualnie auta poleasingowe cieszą się bardzo dużą popularnością wśród właścicieli firm – z czego to wynika?

Dlaczego warto sięgnąć po poleasingowe auta?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, poleasingowe auta to auta używane, jednak przez stosunkowo krótki czas – najczęściej od 2 do 5 lat. Z tego też względu są to pojazdy nowoczesne, od sprawdzonych i cenionych na całym świecie producentów, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo jazdy. A co najważniejsze – umożliwią realizowanie różnego rodzaju celów biznesowych.

Wynika to ze wspomnianego przeglądu i licznych kontroli, jakim podlegają auta poleasingowe. Dzięki temu masz pewność, że skorzystasz z pojazdu w pełni sprawnego technicznie i zadbanego, który będzie służył Ci jeszcze przez wiele lat. Co więcej, stanowią one znakomitą alternatywę zwłaszcza dla zakupu używanych samochodów z rynku wtórnego i od osób prywatnych – unikniesz w ten sposób ryzyka ukrytych wad czy różnego rodzaju niedoskonałości, o których mógłby nie poinformować Cię sprzedający.

Na koniec warto powiedzieć o jeszcze jednej kwestii – oszczędności. Auta poleasingowe są o wiele tańsze od tych nowych, prosto z salonu, na które nie może sobie pozwolić zbyt wielu przedsiębiorców. Dzięki temu możesz zaopatrzyć się w nowoczesny pojazd niewielkim kosztem i mieć pewność, że w stu procentach spełni on Twoje oczekiwania.

Chcesz oszczędzić? Postaw na wynajem!

Jeszcze ciekawszą opcją dla firm wydaje się wynajem aut poleasingowych. Jest on oferowany przez bardzo wiele firm funkcjonujących na rynku i stanowi alternatywę dla zakupu – dzięki niemu korzystasz z samochodu, opłacając za niego comiesięczną ratę. Podpisujesz umowę na dopasowany do Twoich potrzeb czas i w ten sposób oszczędzasz jeszcze więcej.

Do innych bardzo dużych zalet wynajmu aut poleasingowych zaliczamy:

  • bardzo duży wybór nowoczesnych pojazdów, wśród których znajdziesz zarówno osobowe, jak i dostawcze od różnych producentów i o rozmaitych osiągach;
  • możliwość zmiany modelu auta po zakończeniu umowy wynajmu, co daje duże możliwości w zakresie zarządzania flotą samochodową;
  • minimum formalności – nowoczesne wypożyczalnie umożliwiają najem za pomocą specjalnego formularza rezerwacji, który znajdziesz na stronie firmy.

Zachęcamy więc do znalezienia odpowiedniej firmy i wyboru takiego wariantu, który będzie dopasowany do Twoich możliwości finansowych oraz celów biznesowych. Auta poleasingowe to alternatywa, z której korzysta wielu przedsiębiorców na całym świecie – dlatego warto się nad nią zastanowić.

/materiał sponsorowany/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.