Na początku był Bimber, czyli noc Muzeów na Nieporęckiej

Na początku był Bimber, czyli noc Muzeów na Nieporęckiej.

Otwarcie Muzeum Bimbru, wspólny stół biesiadny nieco krótszy niż cała ulica, koncerty i wiele, wiele innych atrakcji, które odbędą się 20 maja podczas Nocy Muzeów w Konsulacie Praettigau na warszawskiej Pradze – to tylko początek tego, co może Was spotkać, kiedy przekroczycie próg Nieporęckiej.

Nieporęcka po raz piąty będzie organizować Noc Muzeów, jak w poprzednich edycjach zamierzamy zawładnąć całą ulicą. Wystawimy kilkudziesięciometrowy stół, na który, zgodnie z tradycją, każdy będzie mógł przynieść własne produkty. Zapewnimy pieczywo, gorące dania (niespodzianka), taniec kankan z podwiązkami (dla odważnych) i wielką improwizację.

18.00 – Noc nas rozpocznie od hejnału Nieporęckiej wykonanym przez Colored Time – grupę muzyków, tworząca w kilmatach instrumental/progressive rock z domieszką minimalizmu. Przyjeżdżają do nas specjalnie z Wilna!

Później tylko głośniej:

Buddapunk to zespół, który wyznaje zasadę „Punk to nie łaskotki”, przygotujcie się więc na irracjonalne i niepoprawne, niefortunne dla Waszych uszów brzmienie. Evil Hoodoo – e basta. (Puszczają muzykę z wina, sorry z winyli).

Do tego o godzinie 20.00 rozpocznie się przemarsz bębniarzy. Dalej, w klimatycznej rosyjskiej restauracji Skamiejka odbędzie się koncert piosenek Władymira Wysockiego i Bułata Okaudżawy. Ponad wszystko, zaistnieje możliwość wysłuchania historii powstania perfum Być Może, a nawet samodzielnego spryskania się nimi.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/423954841310702/

 

Twórców idei stworzenia Konsulatu Praettigau na Pradze można śmiało przyrównać do owych wpatrujących się w horyzont wyspiarzy. 19 września 2015 roku wsiedli do swej łodzi nie wiedząc dokładnie, dokąd fale poniosą, ale zapraszają wszystkich lubiących kulturalną przygodę na pokład.

Odnośnik do wydarzenia na FB – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.