Plenerowy Koncert Laureatów Nagrody im. Oskara Kolberga 2018

Plenerowy Koncert Laureatów Nagrody im. Oskara Kolberga 2018.

Serdecznie zapraszamy na Plenerowy Koncert Laureatów Nagrody im. Oskara Kolberga 2018 i Wieczór Tańca. W tym roku do wspólnej zabawy zachęcamy na Dziedzińcu Zamku Królewskiego!

Już po raz trzeci w 43-letniej historii Nagrody im. Oskara Kolberga, laureaci zaprezentują się podczas wyjątkowego plenerowego koncertu w specjalnym repertuarze.

Kaszubskie i podkarpackie pieśni i tańce, oraz mazurki i oberki z Radomskiego to tylko niektóre atrakcje plenerowego koncertu. W regionalnych strojach i z oryginalnymi tradycyjnymi instrumentami wystąpią muzykanci z Wielkopolski i z Kaliskiego, członkowie Kapeli Lipców z Wygnanowa, Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Sierakowice” oraz Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Markowianie”. 

W trakcie koncertu, którego wodzirejem będzie znany podhalańczyk Krzysztof Trebunia-Tutka, odbędzie się wspólny Wieczór tańca, podczas którego na specjalnej, drewnianej podłodze będzie można nauczyć się regionalnych tańców i zabaw.

Koncert organizowany jest przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem wydarzenia jest Zamek Królewski w Warszawie. Wejście na Dziedziniec Zamku Królewskiego znajduje się od strony placu Zamkowego. 

6 czerwca 2018, godz. 19:00-21:30
Dziedziniec Zamku Królewskiego

Wstęp na koncert i potańcówkę jest bezpłatny.

https://www.facebook.com/events/595985044108473/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.