Piknik literacki w Ogrodzie Krasińskich

Piknik literacki w Ogrodzie Krasińskich

Rozmowy o literaturze, koncerty i konkursy, atrakcje dla dzieci i stoiska polskich wydawnictw. To wszystko już jutro w Ogrodzie Krasińskich, na tradycyjnych Imieninach Jana Kochanowskiego, jednym z najbardziej popularnych wydarzeń literackich wśród warszawiaków.

Literacki piknik Biblioteki Narodowej, który współfinansuje m.st. Warszawa, odbędzie się już po raz dziesiąty. Bohaterką jubileuszu będzie Maria Konopnicka, z okazji obchodzonego właśnie roku poetki. Pojawią się badacze jej biografii i twórczości, będzie można też posłuchać fragmentów utworów Konopnickiej, m.in. listów, które pisała do swoich dzieci i przyjaciół, czy baśni poetyckiej „Na jagody”. Zabrzmią także piosenki z tekstami inspirowanymi śpiewnikiem dla dzieci autorstwa Marii Konopnickiej i Zygmunta Noskowskiego.

Imieniny Jana Kochanowskiego to przede wszystkim okazja do spotkania ulubionych ludzi słowa – pisarzy, poetów, osób zajmujących się zawodowo literaturą, aktorów, dziennikarzy. W programie jest m.in. spotkanie z laureatem Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, Błażejem Brzostkiem, nagrodzonym w kategorii książka o tematyce warszawskiej za „Wstecz. Historia Warszawy do początku” (sobota, godz. 16:00, Scena Zielona). Podczas Imienin Jana Kochanowskiego odbędzie się także mecz poetycki, podczas którego dwie aktorskie drużyny będą konkurowały w interpretowaniu wierszy.

Wieczór w Ogrodzie Krasińskich umili muzyka. o godz. 20:00 na Scenie Żółtej zabrzmi „Pieśń świętojańska o Sobótce” w interpretacji Tadeusza Woźniaka, z udziałem m.in. Jolanty Majchrzak, Asi Nawojskiej i Mikołaja Trzaski, a po zachodzie słońca będzie można potańczyć przy przebojach z lat 50. i 60. we współczesnych aranżacjach, w wykonaniu Barbary Wrońskiej. 

Pełny program literackiego pikniku w Ogrodzie Krasińskich znajduje się na stronie wydarzenia.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.