Piknik Europejski 2019

Piknik Europejski 2019.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa serdecznie zaprasza do udziału w imprezie plenerowej Piknik Europejski – największym stołecznym wydarzeniu promującym projekty dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Tegoroczna impreza odbędzie się w dniu 7 września 2019 roku, w godz. 10.00–18.00, na terenie Skweru 1 Dywizji Pancernej WP w sąsiedztwie Multimedialnego Parku Fontann i – tak jak w zeszłym roku – przyjmie formę weekendowego pikniku rodzinnego z bogatą ofertą wydarzeń informacyjno-animacyjno-edukacyjnych.

– Strefa chillout dla dużych i małych – kącik z przyrodniczymi grami planszowymi, warsztaty plastyczne, duże gry drewniane 

– Strefa warsztatowa:
10:00 – 12:00 Warsztaty upcyklingu – ze starych T-shirtów stworzymy wiszące kwietniki bez użycia igły i nici
12:00 – 14:00 Warsztaty z robienia hoteli dla pszczół
14:00 – 16:00 Warsztaty „Rozsiej to” – będziemy przesadzać rośliny oczyszczające powietrze
16:00 – 18:00 Warsztaty robienia mini lasów w słoiku

– Strefa BlenderBike – BlenderBike to rower z wmontowanym blenderem – siłą mięśni będzie można przygotować sobie koktajl warzywno–owocowy. Warunkiem skorzystania z atrakcji jest udział w warsztatach 

O godzinie 12:00 i 16:00 odbędzie się konkurs przyrodniczy „Zielono mi”. Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów otrzyma upominek. Do zobaczenia w sobotę!

PROGRAM:
Na wszystkich zainteresowanych czekać będzie miasteczko europejskie, skupiające ponad 40 wystawców, m.in. jednostki samorządu terytorialnego i inne instytucje oraz organizacje pozarządowe, które oferować będą:
? konkursy z nagrodami,
? ciekawe informacje o Unii Europejskiej,
? quizy, animacje i zabawy dla dzieci,
? Europejskie Koło Fortuny,
? specjalną grę plenerową Europe Direct z nagrodami,
? występy sceniczne,
? multimedialną bibliotekę,
? możliwość zrobienia zdjęcia z Syriuszem, Krecikiem i Szlachcicem z Okuniewa,
? tworzenie makiet warszawskich kamienic,
? pokazy naukowe – Skąd się biorą dźwięki?
? warsztaty z upcyklingu i tworzenia hoteli dla pszczół,
? ekologiczną grę plenerową Piramida.
Głównym założeniem realizacji wydarzenia jest przekazanie mieszkańcom Warszawy i gmin wchodzących w skład Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego wiedzy na temat Unii Europejskiej, jej celów, polityk, a także wpływu funduszy europejskich na funkcjonowanie warszawskiej metropolii. Poprzez wspólne działania promowane będzie świadome i aktywne obywatelstwo europejskie oraz wskazane zostaną możliwości realizowania projektów przy wsparciu środków unijnych. Dzięki licznym atrakcjom edukacyjnym, odwiedzający będą mogli bezpośrednio przekonać się o pozytywnym wpływie funduszy europejskich na rozwój instytucji i realizację przedsięwzięć, z których społeczeństwo czerpie korzyści na co dzień.

Więcej informacji na ten temat:
http://europedirect.um.warszawa.pl/aktualnosci/piknik-europejski-–-7-września-2019-w-multimedialnym-parku-fontann

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.