Pierwsza Dama podczas kiermaszu dobroczynnego w Hotelu Marriott

Warszawiacy oraz goście stolicy wsparli organizacje i stowarzyszenia działające na rzecz potrzebujących w całej Polsce, a jednocześnie zyskali oryginalne prezenty świąteczne dla najbliższych. W niedzielę odbyła się XI edycja Międzynarodowego Kiermaszu Dobroczynnego organizowanego przez Stowarzyszenie Małżonków Szefów Misji Dyplomatycznych. W wydarzeniu wzięła udział Agata Kornhauser-Duda, która już po raz czwarty zaangażowała się w to wyjątkowe przedsięwzięcie, udzielając mu honorowego patronatu oraz kupując bożonarodzeniowe podarunki.

Dzięki dokonanym tu zakupom zostaną zebrane fundusze, które wesprą organizacje opiekujące się dziećmi, młodzieżą, seniorami, chorymi, niepełnosprawnymi, a także rodzinami i środowiskami, które znalazły się w trudnej życiowej sytuacji – mówiła Małżonka Prezydenta w Hotelu Marriott.

Wystawcami podczas charytatywnego bazaru są przedstawiciele ambasad krajów z całego świata, a na ich stoiskach można znaleźć egzotyczne akcesoria dekoracyjne do domu, biżuterię, dodatki, artykuły spożywcze i wiele innych. Dochód ze sprzedaży produktów regionalnych przygotowanych przez członkinie i członków stowarzyszenia w całości przeznaczony jest na rzecz polskich organizacji charytatywnych.

Fot. Grzegorz Jakubowski

Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny wpisuje się w szczególny okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. – Jest to czas, w którym pragniemy być otwarci na potrzeby innych, a także pragniemy wzmacniać nasze poczucie bliskości z bliźnimi – akcentowała Pierwsza Dama. – Jesteśmy Państwu wdzięczni za to przesłanie życzliwości, serdeczności i empatii – powiedziała, zwracając się do reprezentantów ponad pięćdziesięciu ambasad. – Państwa udział w kiermaszu postrzegam także jako świadectwo tego, że w Polsce znaleźli Państwo swój drugi dom i czują się tutaj nie tylko gośćmi, ale współdomownikami, którym polskie sprawy nie są obojętne – wyraziła przekonanie Agata Kornhauser-Duda. – Produkty niosące w sobie smaki, zapachy, barwy i klimat Państwa ojczyzn, trafią do polskich domów, gdzie będą współtworzyć nastrój radości i pokoju – podkreśliła Pierwsza Dama.

Serdeczne podziękowania za organizację kiermaszu wyrazili również Nuncjusz Apostolski w Polsce, abp Salvatore Pennacchio oraz Krzysztof Krajewski, Dyrektor Protokołu Dyplomatycznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Dochód z ubiegłorocznego wydarzenia wyniósł 533 tysiące złotych, które zostały przeznaczone na pomoc dwudziestu trzem instytucjom dobroczynnym.

źródło: Prezydent.pl / (KS)/ Fot. Grzegorz Jakubowski

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.