Peeling kawitacyjny, czyli co potrafią ultradźwięki?

salon kosmetyczny bielany

Peeling enzymatyczny twarzy, chemiczny, a może maska peel–off? Co wybrać, aby świetnie wyglądać i doskonale się czuć? Dobrze nawilżona, odpowiednio napięta i gładka cera jest marzeniem wielu osób. Pomóc w tym może peeling kawitacyjny, który cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem.

Nieinwazyjna kawitacja domowa

Peeling kawitacyjny długo wykonywany był wyłącznie w gabinetach kosmetycznych. Obecnie można go również przeprowadzić samodzielnie w domu. Służy to tego specjalne urządzenie do kawitacji. Zabieg ten należy do nieinwazyjnych metod upiększania twarzy. Jedynie brak odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry przed zabiegiem sprawi, że nie zadziała on w optymalny sposób.

Jest stworzony dla każdego rodzaju cery. Jednak tłusta z zaskórnikami najwięcej może na nim zyskać. Peeling kawitacyjny zmniejsza bowiem nadmierne wydzielanie sebum. Oprócz tego, dojrzała skóra potrzebująca ujędrnienia oraz sucha z zaczerwienieniami dzięki niemu stanie się bardziej dotleniona i odżywiona.

Jeśli mieszkasz w Warszawie lub okolicy, koniecznie zapoznaj się z poniższą ofertą jednego z salonów kosmetycznych na Bielanach: https://diamondbeautyspa.pl/peeling-kawitacyjny

Moc ultradźwięków dla dobra skóry

Podstawowym zadaniem peelingu kawitacyjnego jest złuszczanie. Pęcherzyki wody na powierzchni skóry w kontakcie z ultradźwiękami pękają i usuwają zbędny, zrogowaciały naskórek. Pory zostają doskonale oczyszczone i przygotowane do aplikacji odpowiednich preparatów kosmetycznych, które dzięki kawitacji mają szansę lepiej wniknąć w głąb skóry.

Urządzenia służące do peelingu kawitacyjnego zazwyczaj są też wyposażone w funkcję sonoferezy. Polega ona na wtłaczaniu substancji aktywnych obecnych w nałożonym serum czy maseczce do głębszych warstw skóry. Taki zabieg można stosować nawet codziennie, najlepiej podczas wieczornych czynności pielęgnacyjnych.

Jak nie popełnić błędu przy kawitacji?

Tylko prawidłowo wykonany peeling kawitacyjny będzie mieć na skórę dobroczynny wpływ. Urządzenie do kawitacji przed każdym użyciem powinno zostać zdezynfekowane. Przykłada się je do twarzy zakrzywioną stroną szpatułki. Jej kąt nachylenia powinien wynosić średnio 30–40°. Należy ją przesuwać płynnym ruchem od środkowej części twarzy ku uszom, a na czole od nasady nosa do linii włosów. Aby oczyszczanie było efektywne, nie można ominąć żadnego fragmentu.

Po tym etapie, drugą stroną szpatułki przystępuje się do sonoferezy, czyli swoistego masażu powodującego lepsze wnikanie nałożonych kosmetyków w głąb skóry. Warto też podczas wykonywania zabiegu przecierać regularnie szpatułkę, aby usunąć zgromadzone na niej zabrudzenia.

Podsumowanie

Peeling kawitacyjny to rewelacyjna metoda oczyszczania skóry, którą można z powodzeniem wykonywać samodzielnie w domowym zaciszu. Wystarczy robić go raz w tygodniu. Efekty są spektakularne, a poprawa samopoczucia gwarantowana.

Artykuł powstał przy współpracy z salonem kosmetycznym w Warszawie – Diamond Beauty & Spa

/artykuł sponsorowany/

Reklama