Paweł Kaczmarczyk & Adam Bałdych Directions In Music

Paweł Kaczmarczyk & Adam Bałdych Directions In Music

W  Warszawie trwa 26. edycja popularnego festiwalu. Tegoroczne wydanie  jest bardzo ciekawie, choć różni się od poprzednich edycji. Odbywa się pod znakiem polskich wykonawców – POLISH EDITION  jako wyraz solidarności dla rodzimej sceny jazzowej w czasie pandemii.  Festiwal jest zorganizowany według zaleceń i procedur epidemiologicznych.

Są najgorętsze nazwiska polskiego jazzu, jazzowe odkrycia, premiery i wyjątkowe projekty zróżnicowane stylistycznie.

W najbliższą sobotę, 18 lipca na Starówce zagra Paweł Kaczmarczyk & Adam Bałdych Directions In Music: Weather Report 

 Paweł Kaczmarczyk – instrumenty klawiszowe

Adam Bałdych – elektryczne skrzypce

Michał Barański –gitara basowa

Paweł Dobrowolski – perkusja 

To projekt prezentujący muzykę z repertuaru legendarnej, amerykańskiej grupy jazz- rocka i i fusion, Weather Report. Jest wynikiem muzycznych fascynacji  utytułowanego pianisty jazzowego. Ma na celu przekrojową prezentację twórczości najwybitniejszych osobowości świata jazzu, które zainspirowały wiele pokoleń muzyków i słuchaczy. 

Paweł Kaczmarczyk – to jeden z najlepszych polskich pianistów jazzowych, kompozytor, lider swoich zespołów, autor  pięciu znakomitych albumów nagranych dla prestiżowej niemieckiej wytwórni ACT Music.  Nazywany objawieniem polskiego i europejskiego rynku jazzowego; ceniony za wirtuozerię i kreatywność muzyczną. Artysta wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na festiwalach i na wielu plebiscytach krajowych, jako Pianista Roku, Album Roku,  6 Nagród Jazz Top Jazz Forum . Jego albumy przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in.: nominację do Fryderyka, 5 „Oskarów Jazzowych” – Grand Prix Jazz Melomani, Mateusza Trójki Polskiego Radia. Nieustannie poszukuje nowych kontekstów dla swojej muzyki i przedsięwzięć artystycznych. Aktywnie koncertuje na całym świecie.

Adam Bałdych – wirtuoz skrzypiec, kompozytor, lider, producent muzyczny. Od początku swojej kariery wyznacza nowe ścieżki dla wiolinistyki. Do współpracy przy kolejnych projektach zaprasza wybitnych artystów europejskich, którzy swoją osobowością poszerzają granice jego muzyki. Jest laureatem wszystkich liczących się konkursów jazzowych w Polsce. Laureat ECHO Jazz 2013 – najważniejszej nagrody przyznawanej Artystom z całego świata w niemieckim przemyśle muzycznym, Grand Prix Jazz Melomani 2011 oraz w 2012 w kategorii Artysta Roku. Był wielokrotnie nominowany do nagrody w kategorii Artysta Roku Muzyka Jazzowa.  Należy do prestiżowej niemieckiej wytwórni  ACT MUSIC, gdzie od 2012 wydał pięć swoich autorskich albumów („Imaginary Room”. „The New Tradition”, „Bridges”, „Brothers”, „Sacrum Profanum”).

MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE

Warszawa, Rynek Starego Miasta, 4 lipca – 29 sierpnia 2020 (soboty, godz.19.00)

www.jazznastarowce.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.