Park Fontann 2023

Park Fontann 2023

Multimedialny Park Fontann 2023

1 maja 2023 roku rozpoczął się  nowy cykl pokazów fontann w w Multimedialny Park Fontann. Po historii Bazyliszka, Warsa i Sawy czy Złotej Kaczki, przyszedł czas, by podążyć śladem bohaterów największych produkcji wytwórni Walt Disney Studios, obchodzącej właśnie swoje stulecie.

Księżniczki, Król Lew i inne najsławniejsze postacie Disney’a będą czekać na Was od 1 maja i towarzyszyć Wam aż do września!

Pokazy inauguracyjne: 1-3 maja godz. 21.30.

W każdy piątek i sobotę do końca lipca o godz. 21.30, w sierpniu o godz. 21.00, a we wrześniu o godz. 20.30.

Wstęp wolny

multimedialny park fontann

Park Fontann na Podwalu

Multimedialny Park Fontann został otwarty w 2011 roku na warszawskim Podzamczu, u podnóża Nowego Miasta. To jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Warszawy.

Fontanna główna zajmuje powierzchnię 2200 m2, do tego dwie fontanny liniowe o łącznej powierzchni 600 m2. Z 367 dysz wodnych tryska jednocześnie nawet 30 tysięcy litrów wody na minutę. W parku zainstalowano 295 reflektorów LED RGB; każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw. Do wyświetlania obrazów i animacji wykorzystywany jest „ekran” z rozpylonej wody.

Podczas trwającego pięć miesięcy sezonu (od początku maja do końca września) specjalne widowiska ogląda ponad milion widzów. Od tego sezonu na terenie Multimedialnego Parku Fontann będzie można skorzystać z nowej oferty gastronomicznej.

Aktualności: https://www.facebook.com/multimedialnyparkfontann/

Zakończenie sezonu 30 września 2023

źródło: UM Warszawa


Przeczytaj też:

Wydarzenia w weekend – klik
Reklama