Pan Jowialski – premiera online rejestracji spektaklu

Pan Jowialski – premiera online rejestracji spektaklu

Jedna z najbardziej kochanych przez teatr i publiczność komedii Aleksandra Fredry. Obok ZEMSTY i ŚLUBÓW PANIEŃSKICH budząca też najżywsze dyskusje krytyki. Jednocześnie to utwór stwarzający wyjątkowe szanse na wielkie kreacje aktorskie (wiele z ról w PANU JOWIALSKIM przeszło do historii polskiego teatru) i zawsze żywą reakcję publiczności. Boy nazwał PANA JOWIALSKIEGO sfinksem naszej literatury. Mamy szansę przejrzeć się w mądrości i humorze wielkiego komediopisarza. Skorzystajmy z niej.
____________________________

Premiera online rejestracji spektaklu PAN JOWIALSKI Aleksandra Fredry w reżyserii Anny Polony i Józefa Opalskiego odbędzie się w sobotę, 19 września o godz. 19:00, zaś NA CZWORAKACH Tadeusza Różewicza w reżyserii i z udziałem Jerzego Stuhra – również w sobotę, 5 września o godz. 19:00.
Na czworakach | premiera online rejestracji spektaklu
Premierowe pokazy odbędą się poprzez transmisje Facebook Live na fanpage’u TEATR POLONIA oraz w serwisie YouTube (na kanale „Teatr Polonia i Och-Teatr”, na którym nagrania będą dostępne przez pół roku od terminów premier internetowych).
Wykonanie przez nas profesjonalnych nagrań było możliwe dzięki grantowi na przeniesienie spektakli w przestrzeń Internetu w ramach programu KULTURA W SIECI. Część pozostałych kosztów została sfinansowana dzięki darowiznom przekazanym w czasie pandemii – tym bardziej Państwu dziękujemy i serdecznie zapraszamy do oglądania!
Więcej informacji: https://bit.ly/SpektakleOnlinePolonia

Dostęp do rejestracji jest bezpłatny, jednak jeśli przy okazji premiery ktoś z Państwa chciałby wesprzeć Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury, może to zrobić na dwa sposoby:
▶ poprzez zakup BILETÓW DLA DWOJGA, KARNETÓW, BILETÓW OTWARTYCH na spektakle Teatru Polonia i Och-Teatru: https://sklep.fundacjakj.pl/kategoria/bilety-dla-dwojga-bilety-otwarte-karnety
▶ wpłacając darowiznę na konto bankowe Fundacji (dane: Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury, ul. Marszałkowska 56, 00-545 Warszawa, numer konta: 92 1020 1156 0000 7502 0052 3761, tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe Fundacji)
____________________________

Aleksander Fredro
PAN JOWIALSKI
Obsada: Aleksandra Grzelak, Krystyna Janda, Magdalena Zawadzka, Grzegorz Daukszewicz, Marian Opania, Wojciech Malajkat, Andrzej Plata, Krzysztof Pluskota oraz Rafał Rossa, Tomasz Przestępny
Reżyseria i opracowanie tekstu: Anna Polony, Józef Opalski
Reżyseria nagrania: Krystyna Janda
Zdjęcia: Andrzej Wolf
Scenografia i kostiumy: Ryszard Melliwa
Asystent scenografa: Małgorzata Domańska
Światło: Piotr Pawlik
Opracowanie muzyczne: Józef Opalski
Ruch sceniczny: Emil Wesołowski
Producent wykonawczy: Marta Więcławska
Inspicjent: Magdalena Kłosińska
Realizacja światła: Rafał Piotrowski, Maciej Gendek
Realizacja dźwięku: Tatiana Czabańska, Michał Cacko
Garderoba: Anna Sokołowska, Wiesława Kamińska
Charakteryzacja: Katarzyna Marciniak, Hubert Grabowski
Obsługa sceny: Rafał Rossa, Tomasz Przestępny
Czas trwania: 80 minut
Premiera: 25 kwietnia 2010
Premiera online: 19 września 2020 o godz. 19:00
Spektakl zarejestrowany w czerwcu 2020 roku w Teatrze Polonia, bez publiczności na widowni.
Produkcja telewizyjna: Paweł Hoffman

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.