Otwarcie ogrodu świateł Magiczny Botaniczny 2022

Magiczny Botaniczny 2022

Otwarcie ogrodu świateł Magiczny Botaniczny 2022

Od 11 listopada, przez całą jesień i zimę, o zmroku, Ogród Botaniczny UW snuł będzie czarodziejską opowieść o świecie roślin i zwierząt. Wszystko za sprawą w tysięcy lampek, które ułożone w spektakularne konstrukcje stworzą wystawę MagicznyBotaniczny. Choć główną rolę odgrywać będzie tutaj światło, wystawa pobierze tylko tyle energii, co winda w czteropiętrowym budynku.

MagicznyBotaniczny – tak nazywa się wystawa inspirowana światem roślin i zwierząt, która już po raz drugi zagości w sercu Warszawy. Obok rzeźb świetlnych, takich jak naturalnych rozmiarów mamut, olbrzymi kwiat dziwidła oraz unoszący się w powietrzu koliber staną zupełnie nowe, zachwycające konstrukcje. Jakie? To jeden z pilnie strzeżonych sekretów, który będą mogli poznać goście ogrodu od 11 listopada 2022 roku do 26 lutego 2023 roku.

Magiczny botaniczny 2022

Organizatorzy przygotowali więcej niespodzianek dla zwiedzających wystawę po zmroku. Spacer po alejkach zamieni się w fantastyczną przygodę dla wszystkich, którzy wezmą udział w grze terenowej, która pomoże odkryć tajemnice i ciekawostki niesamowitej natury! Wystarczy telefon i dostęp do Internetu

Na gości wystawy będzie czekał również MagicznyNapój – rozgrzewający napar, którego recepturę stworzyli pracownicy Ogrodu Botanicznego UW w oparciu o rośliny ze świata baśni i legend.

Magiczny Botaniczny 2022

Ogród MagicznyBotaniczny otwarty 11.11.2022 r. – 26.02.2023 r.
w godzinach:
wtorek – czwartek: 17:00 – 20:00
piątek – niedziela: 16:00 – 21:00
poniedziałek: zamknięte

Bilety w cenie od 20-35 zł dostępne są na stronie lumagica.pl
(cena zakupu biletu online jest o 5 zł niższa niż w kasie)

Sprzedaż biletów odbywa się online oraz w punktach EMPIK. Na miejscu również kupisz bilet.

Szczegółowe godziny otwarcia, ceny biletów i pozostałe informacje dostępne są na stronie lumagica.pl.

Studenci, doktoranci i pracownicy UW mogą również zajrzeć do systemu MojeKontoUW.
Znajdą w nim darmowe wejściówki na wystawę.

Ogród Botaniczny UW, al. Ujazdowskie 4

Wystawa MagicznyBotaniczny składa się z dziesiątek konstrukcji oświetlonych przez wielobarwne światełka. Pozostaje jednak energooszczędna, ponieważ iluminacje oparte są w 100% na technologii LED. Użyte w ogrodzie ledówki zużywają nawet 90% prądu mniej w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami, dlatego ilość energii zużywanej przez świetlne dekoracje jest podobna do zużycia, które generuje winda w czteropiętrowym budynku.

źródło: materiały prasowe


Przeczytaj też:

Wydarzenia Warszawa weekend – klik
Wydarzenia w Warszawie listopad – klik