Open Call na działania ARTywistyczne!

Spółdzielnia Kultury i Fundacja Splot Społeczny realizują nabór na projekty artystyczne, animacyjne i kreatywne wokół koncepcji budowania wspólnoty poprzez dzielenie się. Działanie lub obiekt zostaną zrealizowane jeszcze w 2019 r. w wybranej przestrzeni wirtualnej lub publicznej.

Grupa twórców i twórczyń zaproszonych do udziału w open call jest szeroka. Swoje zgłoszenia mogą przesyłać artyści i artystki (w tym studenci ASP i innych uczelniach artystycznych), aktywistki i aktywiści, animatorki i animatorzy kultury, performerzy i performerki, edukatorzy i edukatorki, a także osoby związane z branżą kreatywną i designem. 

Open call towarzyszy kampanii promującej Spółdzielnię Kultury – platformę internetową, w której instytucje, organizacje, grupy nieformalne i wszyscy chętni, nieodpłatnie użyczają swoich zasobów: przestrzeni, sprzętu, różnego typu materiałów i wiedzy. Głównym celem Spółdzielni jest ułatwienie mieszkańcom Warszawy organizacji własnych działań  (sąsiedzkich, kulturalnych, społecznych itp.) o charakterze niekomercyjnym. Spółdzielnia Kultury jest wspólnym projektem Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy i Domu Kultury Dorożkarnia.  

Kampania jest połączeniem wartości i wyobrażeń związanych z ideą dzielenia się, ale i odpowiedzialnego korzystania z zasobów. Jak podkreślają realizatorzy: – Wymiana i dzielenie się obiektami materialnymi może skutkować spadkiem produkcji i postaw konsumpcjonistycznych, a co za tym idzie znacznie obniżyć ilość zużywanej energii oraz produkowanych odpadów. Tym samym przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego oraz ograniczenia zmian klimatycznych. 

Aby zgłosić swój projekt do udziału w naborze należy wypełnić formularz dostępny na stronie https://bit.ly/34dEpcX do 20 listopada 2019 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi 28 listopada.

Regulamin i szczegóły naboru dostępne są pod adresem https://docdro.id/DavYxXO oraz  https://docdro.id/K3gfPW.

Wszelkie pytania i sugestie związane z naborem można kierować na adres: splotspoleczny@gmail.com

Nabór jest realizowany w ramach zadania publicznego „Dzielimy się zasobami i działamy na rzecz społeczności lokalnej. Rozwijamy Spółdzielnię Kultury” współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.