Odzież medyczna

odzież medyczna

Czym jest odzież medyczna? Jak wskazuje nazewnictwo, to elementy garderoby, zakładane podczas pracy w zawodach medycznych, używana przede wszystkim i obowiązkowo przez pracowników służby zdrowia, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentem. Odzież medyczna do niedawna kojarzona była z białymi, długimi, niewygodnymi fartuchami, wyposażonymi w rząd guzików. Zarówno tego typu odzież jak chociażby czepki pielęgniarskie odeszły w niepamięć. Dziś wykonawcy zawodów medycznych wyglądają optymistycznie, kolorowo, a ich odzież robocza zapewnia komfort, swobodę ruchu oraz doskonała cyrkulację powietrza.

Odzież medyczna – najpopularniejsze rodzaje

Odzież medyczna jest terminem ogólnym, klasyfikującym wiele rodzajów produktów, dedykowanych dla kobiet i mężczyzn. Wśród najczęściej wybieranych produktów znajdują się bluzy medyczne i koszulki medyczne. Dużym zainteresowaniem cieszą się również spodnie medyczne i spódnice medyczne. Jeżeli potrzebna jest jeszcze lżejsza odzież medyczna zdecydowanie sprawdzają się koszulki medyczne. Fartuchy medyczne zyskały nowy fason, dzięki któremu wciąż cieszą się zainteresowaniem. Odzież medyczna może być znakowana za pomocą haftu, posiada praktyczne szlufki na identyfikator, stetoskop, długopis.

Trwałe materiały, niezbędne w produkcji odzieży medycznej

Użytkowana w szpitalach, przychodniach, aptekach, gabinetach medycyny estetycznej i kosmetologii, a także w spa, sanatoriach, salonach tatuażu, w gabinetach fizjoterapeutycznych oraz masażu ubrania medyczne posiadają starannie przemyślane fasony, zapewniające swobodę ruchu oraz subtelne podkreślenie sylwetki. Damskie koszulki i bluzy medyczne są lekko taliowane i sięgają linii bioder. Odzież medyczna zapinana jest na ukryte zatrzaski, co minimalizuje ryzyko przenoszenia się zakażeń oraz zapewnia niezawodność. Wykonane z trwałych, oddychających  tkanin ubrania powstają z dbałością o każdy detal. Dzięki nim ubrania cechuje niezwykła praktyczność, wygoda zastosowania oraz trwałość w kontakcie z wysokimi temperaturami podczas prania, suszenia, prasowanie oraz dezynfekcji. Włókna ubrań medycznych są wytrzymałe również na uszkodzenia mechaniczne w wyniku szarpnięć oraz kontakt z substancjami, mogącymi stanowić zagrożenie.

Odzież medyczna – kolory i wzory

Odzież medyczna, użytkowana w placówkach służby zdrowia oraz pokrewnych to produkty, zachwycające intensywnymi kolorami oraz zróżnicowanymi wzorami, wpływającymi na optymizm i dobry nastrój. Kolor odzieży pracowników szpitali i przychodni pozwala pacjentom zyskać wrażenie przebywania w miejscu o pozytywnym przesłaniu, a pracowników stawia w dobrym świetle zwłaszcza, jeśli do odzieży medycznej w radosnych kolorach dokłada się uśmiech. Wśród najpopularniejszych kolorów, wybieranych dla pracowników oddziałów szpitalnych oraz poradni znalazły się: różowy, błękitny, granatowy, zielony, pomarańczowy, żółty, fioletowy, beżowy. Odzież medyczna damska i męska dostępna jest w wielu fasonach oraz rozmiarach, umożliwiających doskonałe dopasowanie do swojego typu sylwetki. W wyniku dobrego dopasowania odzieży pracownicy medyczni mogą poruszać się swobodnie, skupiając się na wykonywaniu zadań, nie natomiast na dyskomforcie, wywołanym z powodu odzieży. Szczególnie w obsłudze małoletnich pacjentów wykorzystywane są optymistyczne wzory, dzięki którym pracownicy medyczni wydają się ciepli, mili i pełni energii, niezależnie od zakresu obowiązków. Odzież medyczną łatwo jest utrzymać w czystości, do niej konieczne jest antypoślizgowe, atestowane obuwie medyczne.

/artykuł sponsorowany/