Od 4 maja Zamek Królewski w Warszawie otwarty dla zwiedzających

zamek krolewski

4 maja 2020 roku dyrektor Zamku Królewskiego  w Warszawie, prof. Wojciech Fałkowski w obecności wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotra Glińskiego oraz prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź – Mecenasa Zamku, Marcina Chludzińskiego otworzył Bramę Zegarową i zaprosił do zwiedzania naszego muzeum.

Oznacza to, że zgodnie z ogłoszonym przez Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego drugim etapem odmrażania gospodarki, od 4 maja br. Zamek Królewski w Warszawie wznawia działalność na zasadach uwzględniających respektowanie przyjętych norm bezpieczeństwa.

Muzeum czynne jest w dni powszednie: od wtorku do piątku w godzinach: 12.0017.00; w soboty i niedziele – od 10.00 do 17.00. Ostatnie wejście – na pół godziny przed zamknięciem. Obowiązuje wyłącznie zwiedzanie indywidualne, przy zachowaniu limitu do 100 osób na godzinę. Wejście tylko przez Bramę Zegarową.

Skrócona, ale uwzględniająca najatrakcyjniejsze elementy ekspozycji zamkowych Trasa Królewska obejmuje: m.in. Salę Canaletta, Dawną Izbę Audiencjonalną, Sypialnię, Garderobę, Gabinet Króla, Salę Tronową, Rycerską, Wielką oraz Salę Rady.  Ceny biletów: 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy).

W godzinach otwarcia Zamku dostępny jest także nowo otwarty sklep muzealny.

Dłużej, bo w godz. 10.0020.00 od 4 maja br. zwiedzać będzie można Ogrody zamkowe. (regulamin zwiedzania Ogrodów)

To pierwszy etap udostępniania Zamku dla publiczności. Miejmy nadzieję, że już wkrótce otworzymy kolejne trasy zwiedzania. Nie rezygnujemy też z naszej działalności online! Zachęcamy do korzystania z przygotowanych dla Państwa materiałów multimedialnych na stronie internetowej  i portalach społecznościowych Zamku. Polecamy nowe informacje na temat dzieł z naszej kolekcji, video lekcje muzealne i rozpoczęty właśnie cykl webinariów oraz wirtualne zwiedzanie!

Instytucja nasza, dalej pracując w rygorze sanitarnym, dba  o bezpieczeństwo nie tylko zwiedzających, ale i swoich pracowników, powierzając im przede wszystkim zdalne wykonywanie obowiązków. Pracę stacjonarną podejmują tylko ci, których obecność jest niezbędna na określonym stanowisku, z zachowaniem jednak systemu rotacyjnego.

Strona: https://www.zamek-krolewski.pl

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.