Noc Muzeów w Głównym Urzędzie Statystycznym

Zapraszamy na Noc Muzeów w Głównym Urzędzie Statystycznym, która odbędzie się 19 maja w godzinach 18:00–24:00.

Rok 2018 jest dla GUS wyjątkowy z dwóch powodów. Po pierwsze, w piętnastolecie Nocy Muzeów w Warszawie znaleźliśmy się w gronie 24 instytucji, które biorą udział w tym wydarzeniu po raz pierwszy. Dodatkowo, debiutujemy na Nocy Muzeów w roku jubileuszowym dla GUS, który – wraz z krajem ojczystym – obchodzi w tym roku sto lat swojego istnienia.

Dla gości Nocy Muzeów przygotowaliśmy kilka stacji pełnych ciekawostek, które odwołują się do stuletniej historii GUS. Na nocnym, bezpłatnym szlaku korytarzami charakterystycznego trójskrzydłowego gmachu GUS, odkryją Państwo historię polskiej statystyki publicznej. Najwytrwalszych zwiedzających nagrodzimy ciekawymi nagrodami!

Noc Muzeów w GUS będzie doskonałą okazją, aby odkryć zarówno zabytkowe, jak i nowoczesne technologie, publikacje oraz dokumenty.

Z dumą zaprezentujemy i umożliwimy Państwu zagranie w grę w aplikacji TapTheMap, stworzonej podczas pierwszego hackathonu GUS przez zdolnych, młodych programistów. Zetknięcie ze statystyką w rozszerzonej rzeczywistości może być dla wielu osób nowym doświadczeniem, pokazującym, że statystyka nie jest skomplikowana i otacza nas na co dzień.

Nie lada atrakcją będzie też możliwość zrobienia sobie zdjęcia w fotelu Prezesa GUS!

Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć również unikatowe zbiory Centralnej Biblioteki Statystycznej z XVIII wieku, zwiedzić sześciokondygnacyjny magazyn biblioteki z 500 tysiącami woluminów oraz poznać tajniki pracowni digitalizacyjnej.

Wspaniałym edukacyjnym uzupełnieniem Nocy Muzeów w GUS będzie wystawa „Technika mikrokomputerowa w statystyce 1987–2017”, ukazująca technologie komputerowe w służbie statystyki publicznej.

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.