Nik Void (UK) / Ed Wood / Sierść – Lado w Mieście 2018 vol. 3

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Nik Void (UK) / Ed Wood / Sierść – Lado w Mieście 2018 vol. 3.

Kolejny wieczór z Lado w Mieście 2018!

Trzeci wieczór naszego festiwalu będzie troszkę wyjątkowy, bo odbędą się aż trzy koncerty — na scenie Placu Zabaw pierwszy koncert od kilku lat zagra duet Ed Wood w wersji trzyosobowej oraz poznańsko-warszawska Sierść, a na Barce z solowym live-actem wystąpi znana z Factory Floor Nik Void!

ED WOOD

To my, niechciani, nielubiani, u swoich szanowani czy już rozpoznani, klima zawsze nastukany duet założony w Bydgoszczy w 2006 roku przez Tomka Morusia i Maćka Ziołka. Wierny estetyce rock, metal i stany lękowe nagrał dwa albumy: doskonale przyjęty przez 3 osoby “Anal�Animal” (LADO ABC, 2010) i nieprzestępnie nieprzejęty “Post-Mortem Lovers” (LADO ABC, 2014). Muzycznie nieuznający żadnych granic w myśl zasady “cokolwiek działa, byle głośno”. Sięgający po noise, pop, improwizację, post-punk, surf rock, jesiotry, flegusie, zostaw, Elton John, a jak trzeba to i black-metal. Znany z energetycznych koncertów, na których wydarzyć się może wszystko, nawet nic. Na ostatnim koncercie w historii tej brei okołomuzycznej szeregi zespołu zasili Macio Popowski (Mitch&Mitch, Shofar, LXMP, Kamp, The Dumplings, Raphael Kamiński, Slage Image, Taco Hemingway). Zespół zagrał kilka prób, występował m.in. w Liverpoolu, Barcelonie, Ostrzeszowie i Ciechocinku

https://www.facebook.com/edwood666/

NIK VOID (FACTORY FLOOR, UK)

Nik Colk Void to producentka eksperymentalnej elektroniki, najbardziej znana jako połowa londyńskiego Factory Floor (DFA) i 1/3 Carter Tutti Void, które współtworzy z Cosey Fanni Tutti i Chrisem Carterem (Throbbing Gristle/Chris & Cosey).

Najbardziej interesuje ją rozwój niekonwencjonalnych spotkań z wybranym narzędziem – niezależnie od tego czy jest to głos, gitara czy syntezator modularny – tworzących nowy język przy pomocy samplingu i innych technik. Jej “demistyfikacyjne” podejście zostawia miejsce na błędy, które współgrają ze sposobem kompozycji i wykonania dopuszczającym przypadek. W efekcie powstaje muzyka na styku techno, ambientu, awangardy i noise’u.

Improwizacyjny charakter zarówno Factory Floor, Carter Tutti Void, jak i jej nowego projektu NPVR, który współtworzy z Peterem Rehbergiem daje Void idealną platformę do ćwiczenia swojego ambitnego podejścia do muzyki, dzięki czemu na żywo zamiast powtarzalnego odtwarzania nagrań otrzymujemy ich przeobrażone interpretacje.

https://nikcolkvoid.bandcamp.com/releases

SIERŚĆ

Sierść powstała w Warszawie w 2014 roku. W muzyce zespołu intensywność black metalu to odbicie intensywności codzienności, prozaicznych emocji, pohamowania i niepohamowania instynktów, wewnętrznej wojny. Muzycznie inspiracjami zespołu są punk, japonska psychodelia i norweski black metal. Do tej pory ukazały się 3 kasety: “sierść sierść sierść” (Jasień), “Spoko że wszyscy umrzemy” (BDTA) i “It’s Easy” (enjoy life). Członkowie grupy występują również w zespołach: Anatol, Gołębie, Order of the rainbow girls, Jakub Lemiszewski, I Zimbra, Złota Jesień.

https://www.facebook.com/sierscsierscsiersc/

Po koncertach zapraszamy na afterparty — BAS: Klasyczna Zipera #4 na Barce

Czwartek, 19.07.2018
Start: 20:00
Wstęp wolny!
Miejsce: Plac Zabaw & BarKa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.