Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy 2020

żłobek publiczny nr 67 w Wesołej

Żłobek w Wesołej, Warszawski Szpital dla Dzieci, EKOpark w Ursusie, osiedle na Marymoncie, budynek biurowo-hotelowy na Mokotowie i książka zdobywają Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy.

Oto zwycięzcy w 6. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy:
  • Najlepszy budynek użyteczności publicznej – żłobek publiczny nr 67 w Wesołej, ul. Antoniego Pankracego Łaguny 1;
  • Najlepsza architektura komercyjna – kompleks P4 z hotelem Vienna House Mokotów Warsaw, ul. Postępu 4;
  • Najlepszy obiekt mieszkalny – Osiedle Mickiewicza II, ul. Rudzka 5;
  • Nowe życie budynków – Warszawski Szpital dla Dzieci, przebudowa i rozbudowa budynku A, ul. Mikołaja Kopernika 43;
  • Najlepsza przestrzeń publiczna – EKOpark w Ursusie, ul. Kazimierza Gierdziejewskiego;
  • Najlepsze wydarzenie architektoniczne – książka „Archipelag CIAM. Listy Heleny Syrkus”.

Żłobek w Wesołej potrójnym zwycięzcą

Żłobek publiczny w Wesołej zdobywa trzy nagrody. Oprócz nagrody w kategorii architektury użyteczności publicznej autorom tego projektu przyznajemy jeszcze dwie:

  • Grand Prix,
  • Nagrodę Mieszkańców.

Ta ostatnia nagroda ma szczególną wartość. O jej przyznaniu decydują mieszkańcy Warszawy w głosowaniu internetowym. Otrzymaliśmy od Państwa ponad 2860 głosów. Gratulujemy architektom z pracowni xystudio, którzy zaprojektowali żłobek w Wesołej. To projekt, który przede wszystkim uwzględnia potrzeby dzieci, jest mądry i piękny, służy najmłodszym warszawiakom.

Warszawski Szpital dla Dzieci, ul. Mikołaja Kopernika 43
EKOpark w Ursusie

Nagrody specjalne dla EKOparku i Warszawskiego Szpitala dla Dzieci

Przyznajemy też dwie nagrody specjalne – za rozwiązania proekologiczne i za dostępność. Jedna grupa naszych ekspertów sprawdza najlepsze realizacje pod kątem rozwiązań odpowiedzialnych klimatycznie. Druga grupa specjalistów sprawdza czy nie ma barier architektonicznych. Po zebraniu wszystkich materiałów jury postanowiło nagrodzić:

  • EKOpark w Ursusie za rozwiązania proekologiczne,
  • Warszawski Szpital dla Dzieci za rozwiązania zapewniające dostępność, szczególnie osobom o ograniczonej mobilności i percepcji.

6. edycja Nagrody w liczbach

Na konkurs w ramach Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy wpłynęło łącznie 100 zgłoszeń. Po ich weryfikacji jury rozpatrywało 62 z nich. Na liście końcowej znalazło się 18 najlepszych budynków, przestrzeni publicznych i wydarzeń, po trzy w każdej z sześciu kategorii.

Więcej informacji o konkursie:
(adres: https://www.nagroda-architektoniczna.pl/)

Gratulujemy zwycięzcom. To wasze projekty, realizacje i wydarzenia okazały się najlepsze. Gali nie organizujemy ze względu na pandemię. Pracowaliśmy w terenie w specjalnym reżimie sanitarnym. Wybór okazał się trudny, bo jakość zgłoszonych inwestycji i wydarzeń była wysoka. Dzięki projektom architektów i architektów krajobrazu Warszawa staje się coraz lepszym miejscem do życia i jest bardziej zielona. A nowe budynki publiczne i prywatne spełniają kryteria lepszej dostępności. Przybywa też inwestycji, które stanowią dobrą odpowiedź na zmiany klimatu. A dzięki książkom coraz więcej wiemy o naszym mieście– mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Nagrody przyznajemy w sześciu kategoriach. Najlepsze inwestycje i wydarzenia z 2019 roku wybieraliśmy z naszym 10-osobowym jury.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.