MUZYKA DLA GAZY. Koncert charytatywny na pomoc humanitarną

MUZYKA DLA GAZY. Koncert charytatywny na pomoc humanitarną

20 listopada 2023 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – koncert charytatywny, z którego całkowity dochód zasili działania Lekarzy bez Granic w Strefie Gazy i w regionie.

W Strefie Gazy trwa kryzys humanitarny. Skala ludzkiego cierpienia jest przerażająca. Ludzie dotknięci przemocą muszą mieć zapewniony bezpieczny dostęp do pomocy medycznej.
Lekarze bez Granic to organizacja, która od ponad 50 lat niesie medyczną pomoc humanitarną osobom pokrzywdzonym na skutek klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych oraz społecznościom wykluczonym z dostępu do opieki medycznej. Obecnie działają w ponad 70 krajach. Lekarze bez Granic kierują się etyką lekarską, zasadami neutralności, bezstronności i niezależności. W 1999 roku otrzymali Pokojową Nagrodę Nobla.
Na scenie wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Paulina Przybysz, Gaba Kulka, Krzysztof Zalewski, Bovska, Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Bela Komoszyńska (Sorry Boys), Arek Kłusowski, Rosalie., Marita Albán Juárez. Koncert otworzy wybitna polska pianistka, ćwierćfinalistka XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2005 roku – Monika Quinn. Solistom na scenie będzie towarzyszył zespół w składzie: Bartosz Staszkiewicz (klawisze), Krzysztof Kawałko (gitara), Krzysztof Baranowski (bas) oraz José Manuel Albán-Juárez (perkusja). Koncert poprowadzi Sylwia Chutnik.
Wszyscy soliści, muzycy, osoby z obsługi technicznej koncertu i inne osoby zaangażowane w tworzenie Koncertu, pracują bez wynagrodzenia. Niezbędne koszty związane z obsługą sali koncertowej zostały pokryte przez anonimowych darczyńców, którzy od początku wspierają pomysł koncertu charytatywnego.
——
Osoby, które już teraz chcą wesperzeć działania Lekarzy bez Granic, mogą wpłacić na zbiórkę: 𝗽𝗼𝗺𝗮𝗴𝗮𝗺.𝗽𝗹/𝘀𝘁𝗿𝗲𝗳𝗮-𝗴𝗮𝘇𝘆

Przeczytaj też:

Muzea za darmo Warszawa – klik
Filmy VR – Wirtualny Teatr Historii – klik
Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Wydarzenia w Warszawie w tym miesiącu – klik
Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich – klik
Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego – klik
Reklama