Muzeobranie w pełni

Jesienna oferta edukacyjna Muzeum Narodowego w Warszawie to prawdziwy wysyp wydarzeń, oprowadzań i warsztatów. Zapraszamy do wspólnej podróży po świecie sztuki i rozwijania swoich pasji w Muzeum. Wróciły znane i lubiane cykle, ale też pojawiło się wiele nowości.

Kontakt ze sztuką od najmłodszych lat
W rodzinnej ofercie Muzeum znajdują się m.in. spotkania dla rodziców na urlopach macierzyńskich i ojcowskich, zajęcia plastyczne, warsztaty dla dziadków z wnukami. Wyposażenie sali edukacyjnej, w której odbywa się część spotkań, jest dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. Udostępniono m.in. maty, na których można położyć najmłodszych, przewijak, podgrzewacz do butelek, zabawki i książki.

Kojący wpływ Muzeum
Muzeum organizuje warsztaty, łączące profesjonalną wiedzę psychologiczną ze sztuką. Uczestnicy spotkań rozmawiają o emocjach i trudnych doświadczeniach od zawsze towarzyszących ludzkości. Szczęście i radość, lęk i smutek, zagubienie i poczucie nadziei – osoby uczestniczące w zajęciach wspólnie poszukają tych emocji w dziełach sztuki różnych epok i kultur. Warsztaty prowadzą wykwalifikowani psycholodzy i psychoterapeuci.

Rozwijamy kompetencje i talenty
Podczas lekcji w muzealnych galeriach stwarzamy szansę poszerzania kompetencji kulturowych, rozwoju umiejętności pracy w grupie i prowadzenia debaty. Na zorganizowane grupy szkolne czeka ponad pięć tysięcy dzieł sztuki, 30. profesjonalnych i doświadczonych edukatorów oraz aż 80 tematów zajęć. Można też uczestniczyć indywidualnie w wykładach z historii sztuki, które mogą być równocześnie solidną powtórką do matury. Wśród proponowanych cykli są m.in. historia designu i przekrojowy program o dziejach sztuki od starożytności po współczesność.

Muzeum Trzeciego Wieku
Już w najbliższy weekend 2–3 października zapraszamy do Muzeum wszystkich seniorów. W specjalnie na tę okazję przygotowanym programie przewidziano m.in. warsztaty plastyczne, wykłady i oprowadzania po aktualnie trwających wystawach czasowych: „Artystka. Anna Bilińska 1854–1893” w Gmachu Głównym, „Xawery Dunikowski. Malarstwo” w Muzeum Rzeźby w Królikarni oraz „Polska. Ryszard Kaja (1962–2019)” w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Dodatkową zachętą do odwiedzenia Muzeum w najbliższy weekend jest także promocyjna cena biletu wstępu dla osób powyżej 60 roku życia, wynosząca 1 zł. Muzeum przygotowało też inne atrakcje dla seniorów. Przez cały rok można wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach gimnastycznych, wykładach, oprowadzaniach oraz warsztatach, podczas których rozwijamy pamięć i funkcje poznawcze.

Szczegółowy program wydarzeń edukacyjnych jest dostępny na stronie internetowej Muzeum.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.