MORSY na Ochocie – morsowanie w Parku Szczęśliwickim

MORSY na Ochocie

Nowa atrakcja w dzielnicy Ochota! Jeżeli pozwolą warunki atmosferyczne od 22 stycznia przez 6 kolejnych niedziel odbywać się będzie morsowanie w jeziorku, w Parku Szczęśliwickim.

„Morsy na Ochocie – morsowanie w Parku Szczęśliwickim”, bo taka jest pełna nazwa cyklu wydarzeń w parku, to zajęcia otwarte (brak zapisów) i bezpłatne. Szacowana liczba uczestników w trakcie 1 wydarzenia – maks. 30 osób.
Termin: 22.01.2023 r. – 26.02.2023 r., każda niedziela, godz. 11.00.
W przypadku niekorzystnej aury terminy mogą ulec zmianie.

Dokładne miejsce: Park Szczęśliwicki – zachodnie nabrzeże cypla Jez. Szczęśliwickiego, od ul. Usypiskowej (przy wejściu do wody palisada).

Organizator wydarzenia zapewni odpowiednią infrastrukturę – szatnie w formie namiotów z podziałem na damskie i męskie, nagłośnienie i agregat. Zostanie wyznaczona strefa wydarzenia na lądzie i w wodzie, strefa rozgrzewki. W przypadku silnych mrozów, kiedy tafla akwenu jest skuta lodem, zamiast kąpieli w wodzie uczestnicy nacierają ciała śniegiem. – To też jest forma morsowania.

Będzie zapewniona pomoc medyczna, nad przebiegiem zabawy w wodzie będą czuwać ratownicy wodni. Wykwalifikowany instruktor przeprowadzi rozgrzewkę. Ochockie „morsy” będą mieć zapewnioną, dzięki współpracy ze znajdującą się w pobliżu restauracją, ciepłą herbatę i zupę. Organizator zapewnia ubezpieczenie oc i ubezpieczenie nnw cyklu wydarzeń.

Morsowanie to kąpiel w zimnej lub lodowatej wodzie, która ma pozytywny wpływ na stan naszego zdrowia i ogólne samopoczucie.
– Morsowanie nie wymaga specjalistycznego ekwipunku ani pokaźnych nakładów finansowych. Co warto wiedzieć o morsowaniu? Ponieważ morsowanie jest kąpielą w wodzie o niskiej temperaturze, można je zaszeregować jako rodzaj krioterapii ogólnoustrojowej. Wiele badań udowodniło, że regularne przebywanie w zimnej (8-11 stopni) i lodowatej (poniżej 4 stopni) wodzie ma dobroczynny wpływ na organizm. – mówi radna Irena Parzych – pomysłodawczyni projektu.

Nie pozostaje, więc, nic innego jak wziąć udział w imprezie „Morsy na Ochocie – morsowanie w Parku Szczęśliwickim”.

źródło: https://www.facebook.com/dzielnicaOchota/posts/pfbid05pmiCKGJ7rKTivyK7yQk4MfYBAMsmakUfcAGjNBGCSCVD7ZgeQCg5P21aG3wZpUpl


Przeczytaj też:

Magiczny Botaniczny 2022

Magiczny Botaniczny już otwarty – klik
Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Reklama