Mobilni w Kulturze 2021

Rusza nabór wniosków do drugiej edycji programu Mobilni w Kulturze. Celem inicjatywy jest wsparcie warszawskiego środowiska twórczego w trudnym pandemicznym czasie. Łączna pula dotacji to 900 tysięcy złotych.

Pierwsza edycja Mobilnych w Kulturze była odpowiedzią na trudną sytuację osób, których podstawowym źródłem utrzymania jest działalność kulturalna i artystyczna. Także tym razem przedstawiciele i przedstawicielki środowiska kultury mają możliwość zgłoszenia się do otwartego konkursu, w ramach którego można otrzymać wsparcie Miasta. Nabór wniosków potrwa do 11 lipca 2021. Wyniki zostaną podane na początku sierpnia.

W zeszłym roku spośród zgłoszonych 826 projektów wybrano 122, którym przyznano finansowanie – 5, 7 lub 9 tysięcy złotych. Na dotacje przeznaczono w sumie 900 tysięcy złotych – jest to jeden z większych programów wsparcia w Warszawie w 2021 r.

– Kultura zaczęła się odmrażać, jednak ze skutkami pandemii środowisko twórcze będzie borykać się jeszcze długo, dlatego każda pomoc jest niezwykle ważna. Cieszę się, że możemy zaprosić do drugiej edycji Mobilnych w Kulturze – programu, który jest właśnie dla ludzi działających w tym obszarze – mówi Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta m. st. Warszawy.

– Program jest dla nas szczególnie ważny, bo trafia na trudny czas naznaczony wielomiesięczną pandemią. Jest to również znakomity przykład samorządowego wsparcia indywidualnych działań twórczych na tak szeroką skalę – dodaje Zuzanna Dłużniewska, koordynatorka programu z Fundacji Inna Przestrzeń. Fundacja jest stołeczną organizacją pozarządową, wybraną w konkursie na realizatora Mobilnych w Kulturze. Działa na pograniczu sztuki, edukacji i akcji społecznych.

Więcej informacji na stronie  www.mobilniwkulturze.waw.pl.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.