Mikołajki w warszawskim ZOO 2018 – Urodziny niedźwiedzi polarnych

Mikołajki w warszawskim ZOO 2018 – Urodziny niedźwiedzi polarnych.

Niedźwiedzie polarne z Warszawskiego ZOO urodziły się 2 grudnia i w najbliższą niedzielę będą świętowały swoje 8 urodziny! Ponadto wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki i zwierzaki, podobnie jak dzieci, czekają na prezenty. Przez ostatni rok wiele z nich było bardzo grzecznych, w związku z tym Święty Mikołaj ma dużo pracy i potrzebuje wsparcia w pakowaniu prezentów. Są zatem co najmniej dwa powody, by przyjść w niedzielę do ZOO! Będzie ciekawie, zabawnie i smacznie!

Impreza startuje o godzinie 10.00 w Ptaszarni, gdzie przewidziano mnóstwo atrakcji, potem przed godz. 13.00 korowód gości przejdzie pod wybieg niedźwiedzi polarnych, by Gregorowi i Aleutowi odśpiewać „Sto lat”. Ale po kolei.
W Ptaszarni będziecie mogli porozmawiać z opiekunami niedźwiedzi oraz bliżej poznać Grzesia i Alego (tak pieszczotliwie są tu bliźniacy nazywani), ich upodobania, historię czy sekrety z niedźwiedziego życia. Pokażemy Wam też jakie przysmaki uwielbiają nasze miśki, zobaczycie prawdziwą niedźwiedzią czaszkę, a przez binokulary przyjrzycie się z bardzo bliska m.in. niedźwiedziej sierści.
Przychodząc w niedzielę do ZOO skorzystacie z możliwości poszerzenia swojej wiedzy na temat zwierząt polarnych. Czeka na Was mini gra terenowa „Co wiesz o zwierzętach polarnych” i polarne koło fortuny z nagrodami. Stworzycie również własnoręcznie przypinkę z jednym z polarnych zwierzaków.
Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w zabawie „Zapoluj jak niedźwiedź polarny”, pokazującej jaki wpływ na życie niedźwiedzi polarnych ma ocieplenie klimatu. Wspaniała zabawa w służbie edukacji!
Na miłośników rysowania będą czekały kolorowanki z książki „Idziemy do ZOO…”! Trzeba będzie wykazać się nie lada zdolnością obserwacji albo ogromną wyobraźnią, żeby pokolorować np. białe niedźwiedzie polarne, które przecież nie zawsze muszą być białe…

Równolegle w Ptaszarni będzie się odbywało pakowanie mikołajkowych prezentów dla zwierzaków i w związku z tym zapraszamy ochotników na Pomocników Świętego Mikołaja do pomocy przy pakowaniu.
Sami też możecie zostać Mikołajem i przynieść dla zwierząt prezenty, ale takie, które będą dla nich atrakcyjne i bezpieczne. I wcale nie muszą być nowe. Spakowane w niedzielę, do mieszkańców Warszawskiego ZOO trafią w czwartek 6 grudnia – w dzień Mikołajek. W tym roku możecie przynosić prezenty dla naszych drapieżników: niedźwiedzi polarnych – Gregora i Aleuta, jaguarów: Beaty i Kalego, tygrysicy Ratu, lwów – Sofii i Zulusa, serwali – Sawany, Kairo i Keni, kotów argentyńskich – Tomka i Bobka, gepardów – Jasmine i Jafara, surykatek – Mamuśki i jej stada.
Jakie prezenty będą odpowiednie? Opiekunowie – w imieniu swoich podopiecznych – wystosowali listę wyczekiwanych podarków:
* wiadra plastikowe różnych wielkości; im większe, tym lepsze,
* baniaki po wodzie (min. 5 litrowe),
* wytrzymałe piłki,
* kosze wiklinowe (różnej wielkości),
* wanienki dziecięce lub miednice plastikowe,
* duże maskotki (dla większych drapieżników) i nieco mniejsze (dla młodych gepardów i surykatek).
Ofiarowane przedmioty powinny być czyste i nie mogą być po substancjach szkodliwych – trujących, żrących.
Kulminacją imprezy w Ptaszarni będzie pyszny urodzinowy tort dla gości miśków polarnych, który pokroimy o godz. 12.00. Przed godz. 13.00 wyruszymy z Ptaszarni pod wybieg niedźwiedzi polarnych. Tam odśpiewamy Gregorowi i Aleutowi piękne „Sto lat”, a opiekunowie wręczą miśkom urodzinowe prezenty i poczęstują ulubionymi tortami warzywno-rybno-majonezowymi.

Gdzie: Ptaszarnia Warszawskiego ZOO i okolice wybiegu niedźwiedzi polarnych
Kiedy: w niedzielę 2 grudnia 2018 roku, od godziny 10.00

KONKURSY!
Konkursy z nagrodami to punkt obowiązkowy imprezy w ZOO. I tak przy wybiegu niedźwiedzi polarnych sprawdzimy Waszą wiedzę na ich temat.
Jeśli chcecie wziąć udział w kolejnych konkursach przygotujcie się już w domu! Pierwszy z nich to konkurs na mikołajkowe/świąteczne przebranie. Czekamy m.in. na wesołe elfy, śnieżynki, czy też renifery i inne. Drugi związany jest z urodzinami Gregora i Aleuta, aby wziąć w nim udział przynieście miśkom laurkę z życzeniami. Z wszystkich laurek zrobimy wystawę, a najpiękniejsze prace nagrodzimy!

Nie może Was zabraknąć!

Plan imprezy:

PTASZARNIA – 10.00-13.00
* Ciekawostki o niedźwiedziach polarnych – spotkanie z opiekunami
* ZOObacz sierść niedźwiedzia z baaardzo bliska
* Historia warszawskich niedźwiedzi polarnych
* Zapoluj jak niedźwiedź polarny
* Co wiesz o zwierzętach polarnych – mini gra terenowa
* Polarne koło fortuny
* Przypinki z polarnymi zwierzakami
* Pokoloruj bohaterów książki „Idziemy do ZOO…”
* Po co zwierzętom zabawki?
* Mikołajkowe pakowanie prezentów dla zwierzaków

Konkursy z nagrodami:
* 10.30 – Najpiękniejsza laurka dla Gregora i Aleuta
* 11.30 – Mikołajkowe/świąteczne przebranie

* 12.00 – Urodzinowy tort dla gości Gregora i Aleuta

WYBIEG NIEDŹWIEDZI POLARNYCH – 13.00-14.00
* Niedźwiedziowe „Sto lat”
* Torty warzywno-rybno-majonezowe dla Gregora i Aleuta
* Miśkowe prezenty
* Konkurs wiedzy o niedźwiedziach

Do udziału w imprezie upoważnia bilet wstępu do ZOO.

Warszawskie ZOO jest czynne we wszystkie dni roku, zawsze od godziny 9.00.
Adres: ul. Ratuszowa 1/3, 03-461 Warszawa
www.zoo.waw.pl;
www.facebook.com/WarszawskieZOO
Zwiedzanie Willi Żabińskich – tylko z przewodnikiem po umówieniu terminu (tel. 603059758) lub bez rezerwacji w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 11.00 i 13.00. Więcej informacji: www.zoo.waw.pl/willa.html

źrodło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.