Miejski Sylwester na placu Defilad – zmiany w komunikacji

Miejski Sylwester na placu Defilad – zmiany w komunikacji

W sylwestra metro będzie kursowało przez całą noc. Również przez całą noc będą podjeżdżały na przystanki tramwaje linii 2, 4, 9, 24 i 33 oraz autobusy 507. Dla 11 autobusowych linii nocnych zostanie zwiększona częstotliwość. Po północy zostaną uruchomione dodatkowe pociągi SKM i KM.

Od 31 grudnia od godziny 15:00 do 1 stycznia do godziny 6:00 – w związku z przygotowaniami do imprezy sylwestrowej na pl. Defiladnieprzejezdna będzie ulica Marszałkowska na odcinku Al. Jerozolimskie – Świętokrzyska, a autobusy i tramwaje zostaną skierowane na trasy objazdowe.


Jak dojechać i wrócić z zabawy sylwestrowej

W sylwestra metro na obu liniach będzie kursowało przez całą noc. W godzinach 20:00-1:30 pociągi będą podjeżdżały na stacje co 3 minuty. Od godziny 1:30 do 3:00 będzie obowiązywała 10-minutowa częstotliwość, a po godzinie 3 – 15-minutowa.

Uwaga!Stacja metra Centrum, od 31 grudnia od godziny 20:30 do 1 stycznia do godziny 1:30, będzie nieczynna. Zamknięcie stacji jest odpowiedzią na zalecenie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas imprezy sylwestrowej.

Przez całą noc będą kursowały tramwaje linii 2, 4 (kursy do pętli ANNOPOL), 9 (kursy do pętli WIATRACZNA), 24 i 33. W godzinach 20:00-1:00 będą podjeżdżały na przystanki co około 10 minut. Przez całą noc będzie można skorzystać również z linii autobusowej 507, która w godzinach 21-23 będzie kursowała co około 15 minut, a po godzinie 23:00 – co pół godziny.

Częściej będą kursowały także autobusy wybranych linii nocnych: N13, N24, N25, N33, N35, N37, N42, N43, N44, N64 i N81.

Po północy zostaną uruchomione dodatkowe pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej do Pruszkowa, Sulejówka Miłosny, Otwocka i Wieliszewa, a dla wybranych pociągów SKM (do Sulejówka Miłosny i Pruszkowa) i KM (do Sochaczewa, Pilawy i Mińska Mazowieckiego) zostaną przesunięte godziny kursowania. Do godziny 23:59 ruch pociągów po podmiejskiej i dalekobieżnej linii średnicowej będzie obywał się zgodnie z rozkładem jazdy. Od północy do około godziny 3:15 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia wszystkie pociągi będą kursowały przez Warszawę Centralną z pominięciem stacji: Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście i Warszawa Ochota.


Autobusy linii 520, N32, N35, N38, N42, N85 i N88, od 31 grudnia od godziny 15 do 1 stycznia do godziny 6, zostaną skierowane na trasy objazdowe:

 • 520 od ronda Dmowskiego: Al. Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska i dalej swoją trasą
 • N32, N35, N38, N85 i N88 w kierunku pętli CENTRUM od skrzyżowania  Świętokrzyska / Marszałkowska: Świętokrzyska – Jasna – Zgoda – Krucza – Al. Jerozolimskie – CENTRUM 56 (przystanek zlokalizowany w Al. Jerozolimskich w kierunku ulicy Emilii Plater); powrót: Al. Jerozolimskie i dalej swoimi trasami
 • N42 w kierunku pętli OS.GÓRCZEWSKA od wyjazdu z pętli DW.CENTRALNY: Emilii Plater – Twarda – pl. Grzybowski – Królewska – Marszałkowska i dalej swoją trasą; w kierunku pętli DW.CENTRALNY od skrzyżowania Marszałkowska / Królewska: Królewska – pl. Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Al. Jerozolimskie i dalej swoją trasą.

Tramwaje linii 4, 15 i 35, od 31 grudnia od godziny 15:00 do końca kursowania, będą obsługiwały trasy:

 • 4 WYŚCIGI – … – Marszałkowska – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – … – ŻERAŃ WSCHODNI
 • 15 P+R AL.KRAKOWSKA – … – Filtrowa – Nowowiejska – METRO POLITECHNIKA
 • 35 WYŚCIGI – … – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – METRO POLITECHNIKA.

1 stycznia, od początku kursowania do godziny 6, dla tramwajów linii 4, 15 i 35 będą obowiązywały trasy:

 • 4 WYŚCIGI – … – Marszałkowska – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – … – ŻERAŃ WSCHODNI
 • 15 P+R AL.KRAKOWSKA – … – Filtrowa – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Stawki – Andersa – Mickiewicza – … – MARYMONT-POTOK
 • 35 WYŚCIGI – … – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – … – NOWE BEMOWO.

31 grudnia zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-5 na trasie: PL.WILSONA – Mickiewicza – Andersa – Stawki – Andersa – PL.BANKOWY. Autobusy będą kursowały w godzinach 15:00-23:00 z częstotliwością 12 minut.

W przypadku wyłączenia około północy (na 15-20 minut) ruchu na rondzie Dmowskiego, autobusy linii 171, 507, N22, N24, N33, N72 i N83 zostaną skierowane na trasy objazdowe:

 • 171 w kierunku pętli TORWAR od skrzyżowania Świętokrzyska / Emilii Plater: Świętokrzyska – Jasna – Zgoda – Krucza – Al. Jerozolimskie – Bracka i dalej swoją trasą; w kierunku pętli NOWE BEMOWO od skrzyżowania Al. Jerozolimskie / Krucza: Krucza – pl. Powstańców Warszawy – Świętokrzyska i dalej swoją trasą
 • 507 w kierunku pętli DW.CENTRALNY od skrzyżowania Al. Jerozolimskie / Krucza: Krucza – Szpitalna – pl. Powstańców Warszawy – Świętokrzyska – Emilii Plater – DW.CENTRALNY; w kierunku pętli GOCŁAW od Emilii Plater: Emilii Plater – Świętokrzyska – Jasna – Zgoda – Krucza – Al. Jerozolimskie i dalej swoją trasą
 • N22, N24, N33, N72 i N83 w kierunku pętli DW.CENTRALNY od skrzyżowania Al. Jerozolimskie / Krucza: Krucza – Szpitalna – pl. Powstańców Warszawy – Świętokrzyska – Emilii Plater – Al. Jerozolimskie i dalej swoimi trasami; w kierunku pętli ALEKSANDRÓW, REMBERTÓW-AON, ZAJEZDNIA WORONICZA, FALENICA, PKP PIASECZNO od wyjazdu z pętli DW.CENTRALNY: Emilii Plater – Świętokrzyska – Jasna – Zgoda – Krucza – Al. Jerozolimskie i dalej swoimi trasami.

źródło: ZTM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.