MDAG na Placu Defilad – [PROGRAM] bezpłatne pokazy plenerowe

MDAG na Placu Defilad

Od 23 maja do 3 czerwca 2022 roku zapraszamy na bezpłatną prezentację filmów z tegorocznej i poprzednich edycji festiwalu. Filmem otwarcia cyklu 23 maja o 21:00, na znak solidarności z Ukrainą, będzie ZIEMIA JEST NIEBIESKA JAK POMARAŃCZA Iryny Tsilyk – poruszająca opowieść o rodzinie żyjącej w Donbasie.

HARMONOGRAM:
 • 23/05, 21:00: ZIEMIA JEST NIEBIESKA JAK POMARAŃCZA (The Earth is Blue as an Orange) Litwa, Ukraina 2020, 74 min, reż. Iryna Tsilyk
  Opowieść o rodzinie mieszkającej na linii frontu w Donbasie w Ukrainie. Anna – samotna matka – próbuje stworzyć dla czwórki swoich dzieci bezpieczną przystań. Rodzina kocha kino i kręci film inspirowany własnym życiem w trakcie wojny.
 • 25/05, 21:00: ZWIEDZANIE BEZ PRZEWODNIKA (Unguided Tour) Włochy 1993, 71 min, reż. Susan Sontag.
  W filmie Susan Sontag obserwujemy parę, która zatrzymała się w tym legendarnym mieście, nie mając pewności, czy mamy do czynienia z filmem dokumentalnym, czy z fikcyjną opowieścią.
 • 27/05, 21:00: REMAKE REMIX RIP-OFF (Remake Remix Rip-off) Turcja, Niemcy 2014, 96 min, reż. Cem Kaya
  Film o fenomenie tureckiego kina klasy B. W latach 60. i 70. ubiegłego wieku Turcja stała się jednym z największych producentów filmów na świecie, przerabiając scenariusze i filmy z całego świata. Jak to się stało?
 • 30/05, 21:00: SZTUKA ZNIKANIA (The Art of Disappearing) Polska 2013, 50 min, reż. Bartek Konopka, Piotr Rosołowski
  Nieznana historia haitańskiego kapłana vodou, Amona Frémona, który odwiedził Polską Rzeczpospolitą Ludową w 1980 roku. Metafizyczne spojrzenie na czasy socjalizmu oczami przybysza z zupełnie innej kultury.
 • 01/06, 21:00: SZCZĘŚCIE TY MOJE (My Joy) Ukraina, Niemcy 2010, 127 min, reż. Siergiej Łoźnica
  Georgi – kierowca ciężarówki, wyjeżdża z rodzinnego miasta z ładunkiem towarów. Zmuszony do zjechania z autostrady, gubi się w szczerym polu w głębi Rosji. Próbując rozpaczliwie odnaleźć właściwą drogę, zostaje wciągnięty w spiralę szaleństwa i przemocy.
 • 02/06, 21:00: ITALO DISCO (Italo Disco. The Sparkling Sound of the 80s), Niemcy, Włochy 2022, 62 min, reż. Alessandro Melazzini
  Film pozwala się nam zanurzyć w muzycznym klimacie lat 80. XX wieku – czasach rozkwitu dyskotek, w których miliony Europejczyków bawiło się przy wciągającej, syntetycznej muzyce, z mniej lub bardziej dziwnymi angielskimi słowami piosenek.
 • 03/06, 21:00: WAŻNIEJSZA OD KRÓLÓW (The Kingmaker), USA, Dania 2019, 101 min, reż. Lauren Greenfield
  Imelda Marcos została Pierwszą Damą Filipin w 1965 roku i podczas prezydentury jej męża była główną dyplomatką swojego kraju. Marcosowie stracili władzę w 1986 roku oskarżeni o defraudację miliardów dolarów, ale Imelda nadal żyję tak, jakby wciąż pełniła swoją publiczną rolę.
 
INFORMACJE PRAKTYCZNE:
 • Filmy będą prezentowane w języku oryginalnym z polskimi napisami.
 • Dostępne będą (do wyczerpania zapasów) słuchawki, dzięki którym można oglądać filmy z wyciszonym zgiełkiem miasta
 • W przypadku złej pogody pokaz zostanie przeniesiony do baruStudio

Wśród prezentowanych tytułów znajdzie się także ZWIEDZANIE BEZ PRZEWODNIKA (Unguided Tour), które będzie podsumowaniem retrospektywy ikony popkultury i wybitnej intelektualistki – Susan Sontag. Drugim filmem z tegorocznego programu będzie kochane przez widzów ITALO DISCO!

Miejsce: PLAC DEFILAD – BAR STUDIO
Wstęp wolny

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.