Masa Krytyczna przejazd w Dzień Matki 2023

Wycieczka rowerowa

Rowerzyści z Warszawskiej Masy Krytycznej, tradycyjnie w ostatni piątek miesiąca, wyruszą na stołeczne ulice. W Dzień Matki, 26 maja 2023 roku, przejadą przez Śródmieście na Wolę i Ochotę. W godz. 19.00-21.00 na trasie ich przejazdu mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu.

Organizatorzy zachęcają szczególnie do udziału w przejeździe wszystkie mamy, które tego dnia będą obchodzić swoje święto. Namawiają, by na przejazd przyjechać ze swoimi dziećmi – tymi małymi, jak i dużymi – by wspólnie sprawdzić, jak wygodnie i bezpiecznie można jeździć rowerem ulicami miasta.

Dzieci na rowerach, rodzinne wyprawy rowerowe to inwestycja w zdrowie przyszłych pokoleń. Przypominamy, że na co dzień dziecko do 10. roku życia traktowane jest jako pieszy i nie może poruszać się ani po ulicy, ani po trasie dla rowerów, tylko po chodniku. A rodzice towarzyszący dziecku na swoich rowerach mają prawo w takiej sytuacji do jazdy po chodniku – oczywiście ostrożnie, z poszanowaniem pierwszeństwa pieszych – przypomina rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich Jakub Dybalski.

Uczestnicy tradycyjnie spotkają się pod kolumną Zygmunta na pl. Zamkowym. Stamtąd o godz. 19.00 wyruszą na przejazd, która tym razem została poprowadzona ulicami: Miodowa – Senatorska – pl. Teatralny – Senatorska – pl. Bankowy – al. „Solidarności” – Leszno – Młynarska – Obozowa – Płocka – Górczewska – rondo Szczepańskiego „Ziutka” – Górczewska – Jana Olbrachta – Redutowa – Wolska – rondo Lubomirskiego – Wolska – Płocka – Kasprzaka – Prosta – rondo Daszyńskiego – Towarowa – pl. Zawiszy – Raszyńska – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – rondo ONZ – al. Jana Pawła II – Grzybowska – Królewska – pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska – Miodowa – pl. Zamkowy. Rowerzyści, liczącą nieco ponad 18-kilometrów, trasę pokonają w około dwie godziny.

Przejazd będzie zabezpieczać policja. Na trasie mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu, które będą wpływać także na kursowanie komunikacji miejskiej. Więcej informacji na temat przejazdu na stronie wydarzenia(otwiera się w nowej karcie) na Facebooku.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie) oraz facebook.com/infoulice(otwiera się w nowej karcie). Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl(otwiera się w nowej karcie). Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115(otwiera się w nowej karcie) można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia(otwiera się w nowej karcie) o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

źródło: UM Warszawa


Przeczytaj też:

Wydarzenia w weekend – klik
Reklama